Şehit Ailesinden Kızılay’a Duygulandıran Bağış

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Özel Harekât Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit olan komiser yardımcısı Cennet Yiğit’in ailesi, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardım kapsamında devletten aldıkları...

Yayınlanma:
Şehit Ailesinden Kızılay’a Duygulandıran Bağış

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Özel Harekât Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit olan komiser yardımcısı Cennet Yiğit’in ailesi, şehit ve gazi ailelerine yapılan yardım kapsamında devletten aldıkları daireyi, Elazığ’daki depremin ardından afetzedelerin yardımına koşan Türk Kızılay’a bağışladı.


Bağışçıları ve gönüllülerinin desteği ile hizmetlerini kesintisiz sürdüren Kızılay, afetin ilk dakikalarından itibaren koordineli şekilde hareket ederek yıkımın sebep olduğu mağduriyeti en aza indirmeye çalışıyor. Afetzedelere yönelik yardımlarını sürdüren Kızılay’a bir destek de Kayseri’nin Bünyan ilçesinde yaşayan şehit ailesinden geldi. Yiğit ailesi, komiser yardımcısı kızı Cennet Yiğit’in 15 Temmuz 2016’da şehit edilmesinin ardından devletin yardım olarak verdiği evi, ihtiyaç sahipleri yararlansın düşüncesiyle Kızılay’a bağışladı. Kızılay’ın Elazığ depreminden etkilenenlere yönelik yaptığı çalışmalarından çok etkilendiklerini anlatan anne baba, kızlarının da yardım etmeyi çok sevdiğini ve bağışı kızlarının adına yaptıklarını dile getirdiler.


KIZILAY’IN CENAZEMİZİ BEKLERKEN BİZE, VATANDAŞLARIMIZA VERDİĞİ HİZMETLER BİZİ ÇOK ETKİLEDİ


Şehit olan kızının, insanlara yardım etmeyi çok sevdiğini belirten baba Yahya Kemal Yiğit, “15 Temmuz şehit ailelerine devletimiz Ankara’dan birer daire verdi. Bu daireyle kızımızın hayrına çocuk okutacaktık ancak Kızılay’ın, 15 Temmuz’da, Ankara’daki adli tıp kurumunda çocuğumuzun cenazesini beklerken bize yaptığı, vatandaşımıza verdiği hizmetler bizi çok etkiledi. Zaten eşim o an karar vererek ‘Kızılay’a yardım edelim.’ demişti. Eşim o zaman bir miktar yardımda bulundu. Devletimiz bize bu daireyi verince ‘Biraz daha duralım, daire daha da değerlenince bunu devletimizin bir kurumu olan Kızılay’a bağışlayalım.’ dedik. Elazığ’daki bu deprem hadisesi olunca eşim ‘Artık zamanı geldi.’ dedi. ‘İnşallah bir nebze de olsa bizim de faydamız olur.’ dedik ve bu kararı aldık. Çevre ve Şehircilik, İçişleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlıkları başta olmak üzere devletimiz seferber olmuş durumda. Kızılay da zaten devletimizin bir kurumu ve bu dairemizi istediği gibi tasarruf edebilir. İster bir öğrenciye verebilir, isterse depremzedelere yardımda bulunabilir veya başka bir kuruma hayırda bulunabilir” diye konuştu.


KIZILAY BİZİM ARKAMIZDAYSA BİZ DE ONA YARDIM EDELİM DİYE DÜŞÜNDÜK


Anne Huriye Yiğit de şu ifadeleri kullandı: “Ankara’ya gittiğimizde hiçbir yeri bilmiyorduk. Suyumuzdan yemeğimize kadar her şeyimizi Kızılay düşündü. Yemesek bile zorla yedirdiler. O kadar güzel ilgileniyorlardı ki onların bizimle ilgilenmesinden biz utandık. Devletimiz her yerde bizimle ilgileniyordu. Bizim de istediğimiz onlara yardımda bulunmaktı. Bu depremi de görünce eşime ‘Ne zaman öleceğimizi bilmiyoruz, herkes eliyle ne verirse kendiyle de o gider.’ dedim. Cennet de zaten yardım etmeyi çok severdi. ‘Bu daireyi kızımızın adına verelim.’ dedim. Kızılay bizim arkamızdaysa biz de ona yardım edelim diye düşündük. İnşallah bir tuğla da biz koymuş oluruz. Allah inşallah hayrımızı kabul eder” dedi. (BSHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet