Sendikanın Yeni Gözdesi Savaş Malkoç Oldu

Türkiye ilaç endüstrisinin öncü ve köklü kuruluşu İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası yönetiminde yapılan değişikliler sonucunda İEİS Genel Sekreterliği görevine Savaş Malkoç atandı.Genel Sekreterlik görevine 1 Ekim...

Yayınlanma:
Sendikanın Yeni Gözdesi Savaş Malkoç Oldu

Türkiye ilaç endüstrisinin öncü ve köklü kuruluşu İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası yönetiminde yapılan değişikliler sonucunda İEİS Genel Sekreterliği görevine Savaş Malkoç atandı.

Genel Sekreterlik görevine 1 Ekim 2020 tarihinde başlayan Malkoç bu görev öncesinde en son Ticaret Bakanlığı’nda Risk Yönetimi, Tasfiye ve Döner Sermaye Genel Müdürü olarak yer aldı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ruhsatlandırma eski Daire Başkanı Hacer Coşkun Çetintaş´ da İEİS’te Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren Savaş Malkoç´un, 1996 yılında T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğünde Dış Ticaret Uzman Yardımcısı olarak iş hayatına başlamasıyla ,2006 yılına kadar Dış Ticaret Uzmanı ve Şube Müdürü olarak görev yaptığı belirtildi. 2000 yılında ABD Illinois Üniversitesinde başladığı Ekonomi Politikaları (MS) konusundaki yüksek lisans programını 2002 yılında tamamlayan Malkoç, 2006-2009 yılları arasında da Ticaret Müşaviri olarak T.C. Budapeşte Büyükelçiliği’nde çalıştı.  Ekonomi Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Daire Başkanı olarak atandı. Buradaki görevinin ardından 2018 yılının Ekim ayında Ticaret Bakanlığında Bakan Yardımcısı Danışmanı olarak görev alan Malkoç´un, 10 Ocak 2019 tarihinde ise Ticaret Bakanlığı Risk Yönetimi, Tasfiye ve Döner Sermaye Genel Müdürlüğü görevine atandığı belirtildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet