Serdar Tuncer Gönülleri Fethetti

Canik Belediyesi'nin davetlisi olarak ‘Şiirli Muhabbet' adlı programını sunmak üzere Samsun'a gelen Serdar Tuncer, izleyicilerin gönlünü fethetti   Canik Belediyesi'nin davetlisi olarak "Şiirli Muhabbet" programını sunmak üzere Samsun'a gelen şair, yazar ve televizyon programcısı Serdar Tuncer, izleyicilerin gönlünü fethetti.

Yayınlanma:
Serdar Tuncer Gönülleri Fethetti

Canik Belediyesi'nin davetlisi olarak ‘Şiirli Muhabbet' adlı programını sunmak üzere Samsun'a gelen Serdar Tuncer, izleyicilerin gönlünü fethetti

Canik Belediyesi'nin davetlisi olarak "Şiirli Muhabbet" programını sunmak üzere Samsun'a gelen şair, yazar ve televizyon programcısı Serdar Tuncer, izleyicilerin gönlünü fethetti. Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, protokol üyeleri ve uzaktan yakından gelen yüzlerce davetli katıldı.

Gönüller mest oldu

TRT'de sunduğu iftar ve sahur programlarıyla herkesin yakından tanıdığı Serdar Tuncer, Canik'te gerçekleştirdiği 'Şiirli Muhabbet' adlı programında hem söyleşi yaptı hem de kendisine ve farklı şairlere ait pek çok şiiri seslendirdi. Serdar Tuncer, halkın yoğun ilgi gösterdiği programda Cemal Safi, Sezai Karakoç, Necip Fazıl Kısakürek gibi pek çok şairin şiirleriyle gönülleri mest etti. “Otuz altı Osmanlı padişahının otuz üçü şairdir” diyen sunucu, Yavuz Sultan Selim'in “Beni Bir Gözleri Ahuya Zebun Etti Felek" adlı şiirini seslendirdi. Davetlilere, “Kültürümüzü, bize ait değerlerimizi yakından tanımalıyız" diye tavsiyede bulunan Serdar Tuncer, okumak üzere bazı kitaplar önerdi.

Programa yoğun ilgi

Yoğun ilgiden dolayı konferans salonuna giremeyen katılımcılar, programı naklen yayın yapılan farklı salonlarda izleme fırsatı buldu. Program öncesi konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Serdar Tuncer'i Canik halkıyla buluşturmak ve ilçede ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Konuşmasında, “Böyle güzel bir programda Canik halkıyla buluşmuş olmaktan büyük mutluluk duymaktayız” ifadesini kullanan Başkan İbrahim Sandıkçı, “Davetimize icabet ettiği ve Canik’te bu güzel buluşmaya vesile olduğu için değerli Serdar Tuncer bey kardeşimize, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Gençlerimizi rol modellerle buluşturuyoruz"

İlçede gerçekleştirdikleri fiziksel yatırımlarla birlikte halkın ihtiyacı olan sosyal, kültürel ve sanatsal alandaki ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımlara da ağırlık verdiklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Değerli hemşerilerim, bizim sizden aldığımız bir emanet var. Size hizmet etmek üzere bize bir sorumluluk yüklediniz. Sizden aldığımız bu emanete layık olabilmek için çalışma arkadaşlarımızla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak bu sorumluluklarımızı yerine getirmeye gayret ediyoruz. Fiziki yatırımlarımızda, halkımızın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetlerde hep bu sorumluluğun bilincinde var gücümüzle çalışıyor, projelerimizle Canik ilçemizi hak ettiği en güzel konuma taşımaya emek harcıyoruz. Tabi ilçemizi ihya etme adına çaba harcarken asla unutmamamız gereken şey de şudur: Neslimizi, gençlerimizi atalarımızın yüzyıllar boyu yaşatıp bizlere ulaştırdığı güzelliklerle, milli ve manevi değerlerle tanıştırmak, buluşturmak; köklerimizi besleyen, bizleri asırlar boyunca kadim bir medeniyet olarak ayakta tutan inanç dünyamızı onlara en güzel şekilde aktarmak. İşte bu nedenden dolayı neslimizi ihya edecek, onlara umut ışığı olacak, gelecekleri için ufuk gösterecek bu tür etkinlikleri son derece önemsiyoruz. Bu programlarla gençlerimize rol model olacak münevver insanları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz.”

‘Konferans Günleri’ devam ediyor

İlçede her ay “CANİK'TE KONFERANS GÜNLERİ” adıyla kültürel etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Bu programlarla ilçemizde pek çok yazarı, düşünürü, sanatçıyı, fikir insanını siz değerli halkımızla buluşturuyoruz. Geçtiğimiz ay sevgili Hayati İnanç hocamızı ağırlayacaktık fakat yoğun kar yağışı nedeniyle bu programı 6 Mart tarihine erteledik. Sonrasında ise 18 Mart tarihinde müzisyen Mustafa Cihat bey bizimle olacak” dedi.

Program sonunda Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ‘Şiirli Muhabbet' programını sunan Serdar Tuncer'e hediye takdiminde bulundu.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet