"Sevda'ya yapılan haksızlığı, saygısızlığı unutmayacağız"

Sağlık emekçisi Sevda Aydın Büyük geçtiğimiz gün aramızdan ayrıldı ve dün Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda düzenlenen törenle uğurlandı.

Yayınlanma:
"Sevda'ya yapılan haksızlığı, saygısızlığı unutmayacağız"

Sağlık emekçisi Sevda Aydın Büyük geçtiğimiz gün aramızdan ayrıldı ve dün Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda düzenlenen törenle uğurlandı.

Büyük'ün kaybının ardından 17 yıldır görev yaptığı Göztepe Şehir Hastanesi yönetimi hastane önünde bir anma töreni düzenleme kararı aldı. Bu karar Türkiye Komünist Partisi tarafından da duyuruldu ve anma törenine Parti tarafından çağrı yapıldı. Ancak TKP'nin çağrısının ardından emniyetin uyarısı üzerine hastane yönetimi törende konuşma yapmadı.

Sevda Aydın Büyük'ün eşi TKP Merkez Konseyi Üyesi Av. Özgür Murat Büyük, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, emniyetin uyarsının ardından hastane yönetiminin töreni yapmamayı dahi düşündüğünü aktardı.

Hastane yönetiminin davranışını kınadığını açıklayan Büyük, "Sevdamıza ve sevdiklerine yapılan bu haksızlığı, saygısızlığı da asla unutmayacağız" ifadelerini kullandı.

Avukat Özgür Murat Büyük tarafından yapılan açıklama şöyle:

Canım Sevdamı 17 Şubat Perşembe gecesi kaybettik.


Cuma sabahı çalıştığı Göztepe Hastanesi yönetimi hastanede tören yapmak istediğini iletti. Seve seve kabul ettik.
Cenaze arabası öğleden sonra 14.30 gibi hastaneye geldi. 


Dostlarımız, yoldaşlarımız, arkadaşlarımız, Sevdamızın çalışma arkadaşları, tüm sevenlerimiz oradaydı; sarıldık, birlikte göz yaşı döktük.


Hepimiz Hastane yönetiminin bir açıklama yapmasını bekledik. Geldiler, bana 2-3 dakika başsağlığı dileyip oradan ayrıldılar.

Üzüldük.
Üyesi olmaktan onur duyduğum partim TKP ve başka dost siyasi yapılar da saat 14.30'da Hastanede yapılacak uğurlamaya çağrı yapmışlardı.


Ancak öğrendik ki emniyet bu çağrılar üzerine hastane yönetimini arayıp uyarmış, konuşma yaptırtmayız diye. 
Ve oraya bi sürü de sivil polisi yığmış.


Hatta bu nedenle hastane yönetimi töreni yapmamayı dahi düşünmüş.


17 yıldır Göztepe Hastanesinde hemşirelik yapan, herkes tarafından çok sevilen, SES üyesi olan bir çalışanının ardından "sevdiğimiz değer verdiğimiz bir insanı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz" bile diyemeyen hastane yönetimi ile karşılaştık!


Yazıklar olsun size!
Biz Sevdamızı, doğup büyüdüğü Ankara'da 19 Şubat Cumartesi günü dostları, yoldaşları, arkadaşları, meslektaşları, akrabaları ve tüm sevenleri ile birlikte güneşli bi günde en iyi şekilde uğurladık.


Ama Sevdamıza ve sevdiklerine yapılan bu haksızlığı, saygısızlığı da asla unutmayacağız.


Bu davranışı KINIYORUZ!
Güle güle Sevdamız...


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet