Sevgililer Günü'nde Aşkın Şifreleri

Muhteşem bir aşk yolculuğuna çıkmanız için 14 Şubat 2022 milat olabilir.

Yayınlanma:
Sevgililer Günü'nde Aşkın Şifreleri

Muhteşem bir aşk yolculuğuna çıkmanız için 14 Şubat 2022 milat olabilir. Aşkın Şifreleri kitabının yazarı Astrolog Seçkin İlbuğa, Sevgililer Günü nedeniyle, 2022 yılının Aşk Şifrelerini tüm burçlara göre yorumladı. Aşkı bulmak için nasıl bir insan olmalıyız, neler yapmalıyız, burçlarınız üzerinden dikkat edilmesi gereken noktaların hepsini anlattı.

Aşkın Şifreleri kitabının yazarı Astrolog Seçkin İlbuğa, Sevgililer Günü nedeniyle, 2022 yılının Aşk Şifrelerini tüm burçlara göre yorumladı. Ayrıca aşkı bulmak için nasıl bir insan olmalıyız, neler yapmalıyız, burçlarınız üzerinden hem dikkat edilmesi gereken noktalar, hem de aşkı yaşamınıza çekebilme koşullarınız nelerdir, tüm bu soruların cevabını da verdi. 

Neden aşık olamıyoruz?

Gerçek aşkı bulmaya, mutlu bir ilişki ve evlilik yaşamaya her insanın hakkı vardır. İlk olarak, gerçek aşkın varlığından şüphe duymaktan vazgeçmeli, sonrasında aşka hakkımız olduğuna gerçekten inanmalıyız.  Aşk dünya sınavımızın ana başlıklarından biri olduğuna göre, aşk hayatın olmazsa olmazıdır. Bin hali olan aşkın bedende yaşanması ruhu aydınlatır. Aşkta ya da ilişkide aradığımızı bulamamamıza sebep olan unsurları ortadan kaldırarak aşkı hayatımıza çekebiliriz. Her dönemin kendi dinamikleri olduğu için aşkı 2022 yılı tanımı ve gereklilikleri ile inceleyeceğiz. Yaşadığımız sorunların birçoğu, yanlış düşünce kalıplarıyla ilgilidir. 

Neden benzer kişilere aşık oluruz ve ilişkilerde sürekli aynı sorunları yaşarız? 

Aşk hayatımızdaki sorunlar tekrar edip duruyorsa; ruhumuza, kalbimize, duygu ve düşüncelerimize hitap etmeyen kişi ve ilişki biçimlerini tercih ediyoruz demektir. Benzer kişilere yöneliyor olma sebebimiz aile, çevre, olanak, yetenek, eğitim, güç, güzellik ve kariyerimizi olduğu gibi ilişkilerimizi de kartvizit olarak kullanma eğilimimiz olabilir. Peki aidiyet ve mülkiyet iddiasında bulunduğumuz her şeyin ve herkesin kim olduğumuza şahitlik etmesine neden ihtiyaç duyarız? Eğer bu tanımlara sarılarak yol alırsak kim olduğumuzu, ne hissettiğimizi, ne yaşamak istediğimizi kaçırmaz mıyız? 

İnsan, öz değerinin farkına varamadıkça, dışarının destek ve onayına ihtiyacı artar. Var olmanın eşsiz ve biricik bir deneyim olduğundan habersiz olan, öz değer girdabında kaybolur. Varlığımızın mükemmelliğini görüp kabul edemiyorsak, bir kahramana ya da mucizeye muhtaç yaşarız. Oysa ne bir kurtarıcı gelecek ne de ilahi bir el bizi kutsayacaktır. Gücümüzü kendimizden almadıkça sağlıklı ve suistimalden uzak bir ilişki kuramayız. Bu her koşulda yardım ve paylaşımı reddetmeliyiz, kendimize yetmeliyiz demek değil. Karşılıklı olarak beslenip değerler yaratabileceğimiz kişilerin elini tutmamız demek.

Aşk, ilişki ve evliliğe Astrolojik bakış  

Astroloji, çiftin aşk, ilişkiler ve evlilikteki temel motivasyonunu, korku ve kaygılarını, farkında bile olmadığı beklenti ve hayallerini vb. sayısız konuyu deşifre eder. 

Aşık olmamız, bir ilişki kurmamız veya evlenmemiz için hangi ruhsal, duygusal, fiziksel, zihinsel koşullar oluşmalı.? Bizi cezbeden, karşımızdaki kişinin herkesten daha güzel, yakışıklı, akıllı, zeki, entelektüel, eğitimli, zengin, cömert, romantik, tutkulu, eğlenceli, popüler, maceraperest, iyi veya hoşgörülü olması mı? Eş seçimini aile, çevre veya toplumun onayına sunuyor muyuz? İlişkimizin mimarı, içinde bulunduğunuz koşullar mı? Bunlar üzerinde düşünmek ufuk açıcıdır, ancak doğum haritalarımız üzerinden aşk hayatımız ile ilgili daha fazla bilgi edinerek aşkta kazanabiliriz. Astroloji sağlıklı ilişkiler kurma, korku ve kaygılarımızdan arınma, beklentilerimizi tanımlama, duygularımızın farkına varıp doğru ifade etme konusunda gerçek bir rehberdir.

2022 yılının aşk ve ilişki tanımı:

2022’de sevginin, saygının, derin duyguların, fedakarlığın, anlayışlı ve hoşgörülü olmanın zaaf olarak görülüp suistimal edildiği her ilişki dönüşmek zorundadır. Merkezinde uyum ve adalet olmayan bir ilişkinin sürdürülebilir olması mümkün değildir. Yeni dönem, tarafların karşılıklı gelişip beslendiği ilişki biçimini zorunlu kılmaktadır.  

Gerçek aşkı bulmak mümkün mü?

Elbette. Frekans, bilinç, tekamül denkliğimiz olan kişilerle yepyeni bağlar kuracağız. Öz arzu ve tutkularımızı kabul edip toplumsal ve egoya ait dayatmalardan kurtulduğumuz oranda gerçek aşkı bulmamız mümkün olacaktır.  Yüzeysel ilişkiler kurmak ya da aşkı aşırı idealize ederek ulaşılmaz kılmak ise birer seçimdir. Doğum haritanız, özünüz üzerinden size uygun kişi ve ilişkilerin sırrını açmaktadır. 

2022 yılında sizi nasıl bir aşk hayatı bekliyor? 

14 Şubat 2022 takvimi ile aşk hayatınızı burçlarınıza göre aşağıdaki gibi şekillendirin. Aşık olmanıza ve ilişki olasılıklarını görmezden gelmenize neden olan durumlardan uzaklaştıkça aşk hayatınız yoluna girecektir. İşte burçlarınız üzerinden hem dikkat edilmesi gereken noktalar, hem de aşkı yaşamınıza çekebilme koşullarınız: 

Koç

Kariyer, iş, meslek konularını fazla idealize ettiğiniz için ilişkilerde sorun yaşıyor olabilirsiniz. Mesleğinde başarılı, güçlü kişilere ilgi duymanıza itirazım yok; ancak bu güce sahip olmayan kişilere aşk ve ilişkilerde şans vermemeniz sorun yaratıyor olabilir. En azından tanımaya anlamaya çalışmanız, pek çok fırsatı kaçırmanıza engel olabilir. Aşkı bulmak uğruna öz arzunuza uymayan kişilere yönelin demiyorum, gerçek önceliklerinizi bildiğinizden emin olun istiyorum. ‘’Asla olmaz’’ dediğimiz pek çok konuda  ‘’Olsa da olur’’ demediniz mi hiç? Mevcut ilişkilerde de karşı tarafın kariyer hayatıyla ilgili kararlarını anlamaya çalışmanızı öneririm. Karşınıza çıkan eğitim ve seyahat fırsatlarını değerlendirin. Maddi kaygı tuzağına düşmeyin. Maddi konularda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mali durumunuzda ortaya çıkan olumlu durumlar aşkta daha cesur davranmanıza sebep olabilir.     

Boğa

Farklı yaşam görüşüne sahip olduğunuz insanlarla da yan yana yürüyebilir yani aşık olabilirsiniz. Dışsal farklılıkları gözünüzde fazla büyütmeyin. Mühim olan insana saygı, vicdan gibi temel değerlerde ortak müşterekte buluşmaktır. Sahip olunan-olunmayan maddi-manevi değerler aşk ve ilişkilerde dayatma unsuru olmamalıdır. Bu değerler bireysel alanınızı sağlamlaştırmanız açısından önemli ve gereklidir.  Karşınızdaki kişinin değerlerine de saygı duyduğunuz oranda aşkta kazanabilirsiniz. Beklenmedik bir anda özgürlüğünüzün elinizden gittiği kaygısına kapılabilirsiniz, bu tuzağa düşmeyin. Sahip olduğu şeylerin kıymetini bilmek gerçek olgunluktur. Alma verme dengesi kurduğunuzda hiçbir kayba uğramaz aksine yeni değerler elde edersiniz. Bu yeni değerler birlikteliğinizi daha güçlü hale getirecektir.

İkizler

İlişkilerde her zaman art-eksi dengesi olmayabilir. Duygularınızı, tutkularınızı ifade etme biçiminiz de partnerinizden farklı olabilir. Hislerinize güvenin ve borç-alacak muhasebesi yapmadan akışta kalmaya devam edin. Siz kendi duygularınıza sahip çıkmaya devam ettikçe doğru insan, doğru zaman meselesi kendiliğinden yok olur. Eski korku ve kaygılarınızın ruhunuzu ele geçirmesine, önünüze çıkan büyük aşktan kaçınmanıza, mevcut ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Beklenmeyen bir zamanda köşeye sıkışmış, çözümü olmayan bir sorunun içindeymiş gibi hissediyor olabilirsiniz; ancak imkansız sadece sınırlı düşünenlerin programıdır. Siz ne her şeyi kaybettiniz ne de boş bir hayalin peşindesiniz. Siz henüz oyuna başlamadınız, belli ki.

Yengeç

Aşk, yazılı ve sözlü anlaşmalardan daha büyük bir değerdir. Bu değeri fark ettiğiniz oranda aşkınız güvendedir. Denge kurmanız gereken alan ‘’karşılıklı’’ samimi duygular, paylaşım ve itimattır. Aşk hayatınız sosyal çevrenizi şaşırtabilir, öngörülemeyen tepkiler almanıza sebep olabilir. Eskisinden daha güçlü ve sağlam bağlar kurabileceğinize inancınızı yitirmeyin. Sezgilerinize ve akışa güvenmeniz ‘’izin vermeniz’’ gereken bir dönemdesiniz. Akışa güvenmek sonsuz kaynağa erişimin tek yoludur. Korkularınızın üzerine gitmek yerine geçmişe ait olduklarını kabul etmeyi seçmelisiniz.  Kendinize her ilişkinin başka bir dinamiği olduğunu ve başka sınavlardan oluştuğunu hatırlatabilirsiniz. Siz şimdi nelerden vaz geçip, neleri kabul edebileceğiniz konusunda sınırlarınızı keşfetmekle görevlisiniz.    

Aslan

İş ve çalışma hayatına, kazanç ve başarı konusuna bakış açınız aşık olma ihtimalinizi yok ediyor olabilir mi?. Mevcut ilişkinizde sizin doğrularınızın merkezde olması konusunda baskı yapıyor olabilir misiniz? Herkes sizin kadar sahne sevmeyebilir ya da onay ve alkış ihtiyacı duymayabilir. Belki de mühim olan herkesin kendi başrolünü oynamasıdır. Kariyeriniz, toplum içindeki tanınırlığınız yaşamınızın bu kadar merkezinde olmamalıdır. Bu konuda ısrarcı olmak, beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Arkadaş çevreniz ve dostlarınızla birlikte topluma katkı sağlayan çalışmalar yaparak enerjinizi yararlı bir alana yönlendirebilirsiniz. Aşk tek başına yaşanabilir ancak sağlıklı bir ilişki için iki kişiye ihtiyaç var. Sözün özü ‘’başarılı biriyle mutsuz olmak mı, kendini gerçekleştiren biriyle mutlu olmak mı’’? sorgulaması yapabilirsiniz.   

Başak

Aşık olmak ya da bir ilişki yaşıyor olmak hayatın diğer zevklerinden fedakarlık etmenizi gerektirmez. Aşkın tanımını yeniden yapmak, aşk ve ilişkilerde karşılaştığınız problemleri çözmenize yardımcı olabilir. Mükemmel ilişkinin sizdeki tanımı çok işlevsel olmayabilir. Kusursuz için çabalarken neleri gözden kaçırmış olabilirsiniz? Aşk hayatından beklentilerinizi, çocuk sahibi olma konusundaki hassasiyetlerinizi tekrar gözden geçirin. Kariyer hayatınıza ve toplumsal tanınırlığınıza daha fazla özen gösterin. Yabancı kültürleri incelemek, yeni diller öğrenmek, farklı eğitimler almak yaratıcılığınızı arttıracaktır. Ruhunuzu bu şekilde beslemek, hayata bakışınızı değiştirdiği gibi aşk ve ilişkilerdeki sorunlarınızın çözümlerine ulaşmanızı sağlayacaktır. Aşk hayatınızla ilgili beklenmedik sürprizlere hazırlıklı olun. 

Terazi

İlişkilerde aile, yuva kavramlarına yüklediğiniz anlamı ve gösterdiğiniz hassasiyeti gözden geçirin. Sağlam bir yapı kurmanın birden fazla yolu olabilir. Aşk ve ilişkiler konusunda kök ailede başlayan olumsuz kayıtlar ve düşünce biçimlerinden kurtulmanız gerekmektedir. Tutkularınızı dile getirmeli, içinizden geleni en rafine haliyle deneyimlemeye gayret etmelisiniz. Siz aşk ve ilişki konusundaki katı tutumlardan vazgeçtikçe ideal ilişkiyi kendinize çekebilirsiniz. Esneklik kazanan Terazilerin devam eden ilişkileri dönüşüm sınavını başarıyla noktalayacaktır. Geçmişin muhasebesini tutmaktan vaz geçin şimdi ve sonrası için yeni bir yol haritası belirleyin.  Siz, en iyisinin olacağına inancınızı kaybetmeden, ileriye bakmaya devam ederek aşk hayatınızı güzelleştirebilirsiniz.    

  

Akrep

Yakın çevrenizin veya arkadaşlarınızın, ilişkilerinizde, fazlaca etkin olup olmadığını gözden geçirin. Aşk ve ilişkilerde, kendi yolunuzu bulabilmek için herkesle her şeyi paylaşmamanızı önerebilirim. Siz aşk ve ilişkileri doğru iletişim, alma-verme dengesi kurmak şartıyla kendinize çekebilirsiniz. Ani, beklenmedik şekilde gelişen ilişkilere başlamanız yada mevcut ilişkinizi bir sonraki aşamaya taşımanız söz konusu olabilir.  Siz süreç ve yaşadıklarınızın size kattığı değerleri odağınıza almaktan vaz geçmeyin. Akrepler  tutkulu bir aşk veya ilişki yaşamak konusunda yüksek bir potansiyel barındırmaktadır.  Maddi-manevi müşterek kazanç ve paylaşımlar içinde olabileceğiniz ilişkilere çekilmeniz olasıdır. İlişkilerde inisiyatifi ele alma yada karşı tarafa bırakma dengesi sınav alanınız olacaktır. Bireysel sınırları ihlal etmedikçe ilişkiyi yönlendiren ve yöneten taraf olmanız mümkün olabilir.  

Yay

Maddi-manevi değerler üstüne düşünmeniz gereken bir dönemdesiniz. Maddi ve manevi önceliklerinizin farklı olduğu kişilerle aşk ve ilişkiden kaçınıyor olabilir misiniz? Sahip olunan maddi unsurlara yada manevi değerlerin denkliğine bağlı ilişkiler kurmak her zaman sağlıklı olmayabilir. En azından bu konuda aşırılıktan kaçınabilirsiniz. İş ve çalışma ortamınıza dair ani değişiklikler, gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu değişiklikler aşk ve ilişkilere bakış açınız üzerinde de etkili olabilir. Uzun ilişki ve evlilik kararları alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Uzun soluklu bağlar ve bağlılıklarla ilgili katı tutumunuz değiştiğinde gerçek aşk ve ilişkileri kendinize çekebilirsiniz. Çoğu zaman olaylar yada kişiler göründüğünden farklı algılanabilir. Dikkat konunuz gerçek öz sesinizi duyuyor olabilmenizdir. O ses tüm dışsal aldanmaları ortadan kaldırabilir.

Oğlak

Karşınızdaki kişinin dış görünüşünü ve gibi genel yaşam koşullarını çok önemsiyor olabilir misiniz? Aşk ve ilişkide bireysel arzu ve ihtiyaçlarınızı yok saymadan size benzemeyen kişilere de şans verebilmelisiniz. Kalıp düşüncelerden, kanaatlerden arındıkça karşınızdaki kişinin sahip olduğu pek çok özelliği görebilirsiniz. Çoğu zaman mucize o hiç açıp bakmadığımız kapının ardındadır. Günlük hayatınızı ve rutininizi oturtmak konusu bir süredir gündeminizde. İş ve çalışma hayatında yeni bir düzenleme yapmak, aşk ve ilişkilere zaman ayırmanız açısından destekleyici olabilir. Belki de ihtiyacınız olan aniden ortaya çıkan bir aşk ya da bebek hikayesidir. Yaratıcılığınıza güvendiğiniz sahnede yer almaktan korkmadığınız oranda aşkı kendinize çekeceksiniz. Duygularınızı disipline etmeye çalışmaktan vaz geçin. 

Kova

Geçmiş ilişkilerinizin izleri silinmeden aşk hayatınız yoluna girmeyecektir. Aşk ve ilişkileri kendinize çekmek için bağlılık ve bağımlılık konusunu tekrar gözden geçirin. Aile ve yuva kavramlarına bu kadar yüksek anlamlar yüklemek baskı yaratır. Bu baskıdan korunma isteğinizde aşk ve ilişkilerden kaçınmanıza, duygusal hayatınızı sabote etmenize sebep olacaktır. Yuva, aile ve özgürlük tanımlarında esnek olmak, aşk hayatınızı kolaylaştırır. İş-kariyer hayatınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu durum sahne ışıklarının sizi göstermesine izin vermenizi gerektirecektir. Siz artık hayattan keyif alma konusuna öncelik vermeyi öğrenmelisiniz. Aşk, sahne, keyif aldığınız hemen her konu ruhunuzu besleyebilir. Hayatın farklı yönlerini keşfetmek ilişkilerinizdeki açmazları giderecektir. Bu yeni hayat görüşü ani bir ilişki kararı almanıza vesile olabilir.   

Balık 

Gruplar, arkadaş çevresi, sosyal ortamlar içinde size değer katacağına inandığınız kişilere mi aşık olursunuz? Sosyal yaşamda var olmaktan çok, duygu dünyanıza odaklanmalısınız. Daha önceden tanıdığınız ancak ihtimal vermediğiniz kişilerle, beklenmedik aşk ve ilişki trafiği yaşayabilirsiniz. Yaşamınızın merkezinde gelecek kaygıları olduğu sürece sağlıklı ilişkiler kuramazsınız. Aile kurmak, yuvanızı korumak konusunda yürekli davranmalısınız. Kısa seyahatler, yeni eğitimler kafanızdaki korkuları dağıtmanıza, aşk ve ilişkilerle ilgili daha berrak düşünmenize vesile olabilir. Oldukça şanslı olduğunuzu düşünebileceğiniz bir dönemdesiniz. Huzurlu bir hayatın en büyük şans olduğunu kabul etmek size büyük katkı sağlayacak, hayatınızı daha anlamlı kılacaktır.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet