Sıfır Atıkta Örnek Proje Gölcük'ten

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu iş birliğiyle, çocuklar ve velileri “Sıfır Atık” konusunda bilinçlendirmek amacıyla okul öğrencilerine atık toplama materyalleri dağıtıldı.

Yayınlanma:
Sıfır Atıkta Örnek Proje Gölcük'ten

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu iş birliğiyle, çocuklar ve velileri “Sıfır Atık” konusunda bilinçlendirmek amacıyla okul öğrencilerine atık toplama materyalleri dağıtıldı.

 

Gölcük’te “Sıfır Atık” çalışmalarını yaygınlaştırma hedefiyle ilkokul öğrencilerine atık toplama materyalleri dağıtıldı. Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu iş birliğinde hayata geçirilen çalışma kapsamında, Sıfır Atık Projesi Metaryal Dağıtımı Etkinliği'ne ve Okul Kütüphanesi açılışı gerçekleştirildi. Çocuklar ve velileri bilinçlendirmek için Şehit Cengiz Topel İlkokulu öğrencilerine sıfır atık çalışmalarında kullanacakları hazırladığımız meteryaller dağıtıldı.


SIFIR ATIK ÇALIŞMALARININ ÖNEMİ ANLATILDI

Etkinliğe Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.İsmail Özbay, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Etkinlik kapsamında Doç.Dr.İsmail Özbay, hazırladığı sunumda sıfır atık çalışmalarının önemi, hedefi ve yapılması gereken uygulamalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.


SIFIR ATIK ÇALIŞMALARININ ÖRNEK ADRESİ GÖLCÜK

Sunumun ardından söz alarak Sıfır Atık çalışmaları kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Türkiye'deki okullarımıza örnek bir şekilde sıfır atık projesini sürdüren ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Belgesini almaya hak kazanan Gölcük Şehit Cengiz Topel İlkokulu Müdürü Sayın Güney Yılmaz'a, öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve projenin hayata geçmesini sağlayan Kocaeli Üniversitesi’ne ve Gölcük Belediyesi Çevre Kontrol ve Koruma Müdürlüğü personelimize çok teşekkür ediyorum. Projenin diğer okullarımızda da uygulanması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 


VELİLER OKUDUKLARI KİTAPLARLA KÜTÜPHANE KURDULAR
Sunumun ardından Başkan Sezer ve beraberindeki katılımcılar, sınıfları ziyaret ederek öğrencilere sıfır atık çalışmalarında kullanacakları materyalleri dağıttılar. Dağıtımın ardından tamamı veliler tarafından getirilen okunmuş kitaplardan hazırlanan okul kütüphanesinin açılışını, Başkan Sezer ve katılımcılar tarafından gerçekleştirdi. Geri dönüştürülen malzemelerin de kullanıldığı kütüphanede incelemelerde bulunan Başkan Sezer, kütüphanenin oluşmasında emeği geçen veliler ve okul idaresini tebrik etti.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.