Sincan Belediyesinden Sokak Hayvanlarıyla İlgili Örnek Seminer

SİNCAN BELEDİYESİNDEN DİĞER BELEDİYELERE SOKAK HAYVANLARI EĞİTİM SEMİNERİ   Sokak hayvanları ve tehlikeli ırkların rehabilitasyonu konusunda çalışmalar yapan Sincan Belediyesi “Sahipsiz Sokak Köpekleri ve Tehlikeli Irk Köpeklerin Rehabilite Eğitimi” semineri düzenledi.

Yayınlanma:
Sincan Belediyesinden Sokak Hayvanlarıyla İlgili Örnek Seminer

SİNCAN BELEDİYESİNDEN DİĞER BELEDİYELERE SOKAK HAYVANLARI EĞİTİM SEMİNERİ

 

Sokak hayvanları ve tehlikeli ırkların rehabilitasyonu konusunda çalışmalar yapan Sincan Belediyesi “Sahipsiz Sokak Köpekleri ve Tehlikeli Irk Köpeklerin Rehabilite Eğitimi” semineri düzenledi. 15 Belediyenin katılımıyla gerçekleşen seminerle Sincan Belediyesi hem Ankara’da hem de ülke çapında örnek olmayı sürdürüyor.

 

Sokak hayvanlarıyla ilgili Türkiye’de öncü çalışmalara imza atan Sincan Belediyesi, Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli personelin eğitiminin ardından Ankara’da bulunan diğer belediyelerin ilgili personelleri için de bir seminer düzenledi. Sincan Belediyesi’nin düzenlediği “Sahipsiz sokak köpekleri ve tehlikeli ırk kopeklerin Rehabilite Eğitimi” seminerine 15 ilçe belediyesinin veterinerlik müdürlüğü personelleri, Tarım Orman Bakanlığı’ndan ilgili personeller ve Haykonfed temsilcisi katıldı.

 

TEHLİKE SAÇAN PİTBULLAR REHABİLİTE EDİLİYOR
 

Üç saat süren ve toplamda 118 katılımcının bulunduğu seminerde köpek eğitmeni Rasim Tekin ve tehlikeli ırk eğitmeni Gökçen Yücekaya eğitim verirken, barınaklara bırakılan tehlikeli ırk köpeklerin rehabilitasyonu ve uyumu anlatıldı.

 

Seminerde özellikle sokaklara bırakılan ve tehlike saçan pitbull cinsi köpeklere dikkat çeken Gökçen Yücekaya “Barınak ortamında kalacakları için barınakta minimum stresle, insanlarla iyi ilişkiler içinde, günlük aktivitelerini tam olarak depresyona girmeden hayatlarını geçirmeleri için barınaklarda bazı çalışmalar yapıyoruz” dedi. Barınak ve rehabilitasyon merkezinde yaptıkları çalışmaları anlatan Gökçen Yücekaya, tehlikeli sokak hayvanlarının da uyum eğitiminin ardından uysallaştıklarını ifade etti.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet