SMA Hastası Mehmet Ayaz Yaşamak İstiyor

Halide Zeynep Sındıraç ve Ali Sındıraç çiftinin SMA Tip 2 hastası çocuğu Mehmet Ayaz’ın, ilacına ulaşması için yardım kampanyası devam ediyor.İzmir Tire’de ikamet eden Sındıraç çiftinin çocuğu Mehmet Ayaz SMA Tip...

Yayınlanma:
SMA Hastası Mehmet Ayaz Yaşamak İstiyor
Halide Zeynep Sındıraç ve Ali Sındıraç çiftinin SMA Tip 2 hastası çocuğu Mehmet Ayaz’ın, ilacına ulaşması için yardım kampanyası devam ediyor.

İzmir Tire’de ikamet eden Sındıraç çiftinin çocuğu Mehmet Ayaz SMA Tip 2 hastalığı ile mücadele ediyor. 15 aylıkken SMA tanısı konulan Ayaz’ın sağlığına kavuşması için %20.40 olan bağış seviyesinin tedavi için uygun olan kiloyu geçmeden %100 seviyesinde olması gerekiyor.

Anne Halide Zeynep Sındıraç, ” Gen tedavisinin maliyeti 2.4 Milyon dolar, bu miktarın kampanya düzenlemeden toplanması mümkün değil ve bu fiyat sadece ilacın fiyatı. Gidilen yerde konaklama gibi diğer masraflar bu ücrete dahil değildir. Ayazın doğumundan 9 aylık olana kadar gelişiminde herhangi bir sıkıntıya rastlanmamıştı, 9. aydan sonra oğlumuzun gelişiminde bir gariplik fark etmemiz ile birlikte SMA hastası olabileceğini düşündük çünkü oğlumuz Ayaz yürüyemiyor ve emekleyemiyordu. Hastanede yapılan araştırmalar sonucunda Ayaza SMA Tip 2 tanısı kondu. Ayaz kendi başına oturabildiği için veya karşıdan bakıldığında hasta bir çocuk olarak gözükmediği için insanlar oğlumuzun hastalığının ciddiyetine inanmadılar ama hastalık çok ciddi ve çok hızlı ilerliyor. Şu anda kampanyamız %20.40 seviyelerinde ve daha çok yolumuz var, sizden oğlumun sağlığına kavuşması için destek bekliyoruz.” dedi.

SMA HASTASI ÇOCUKLARIN SESİNİ DUYUN!

Binlerce SMA hastası kardeşlerimiz çok yüksek tutarda olan ve yurt dışında uygulanan tedavi ücreti için yardımlarınızı bekliyor. Elimden ne gelir diye düşünmeden bir günlük kahve paramızı bile SMA hastası kardeşlerimizle paylaşarak onlara umut olabiliriz. SMA hastası çocukların belirli bir kiloyu geçmeden tedaviye başlaması gerekiyor, bu sebep ile aileler acil olarak destek bekliyor. Herkes bir kahve parasını bağışlarsa birçok hasta kardeşimize umut olabiliriz. Tüm SMA hastası kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz ve bir an önce devletin SMA hastası çocukların elini tutmasını istiyoruz. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

SMA Hastası Mehmet Ayaz Yaşamak İstiyor

Menopoz Öncesi Ve Menopoz Dönemi’nde Yapılması Gerekenlere Dikkat

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet