Soner Çetin’den birlik beraberlik vurgusu

Türkiye’nin freni patlamış kamyon gibi nereye gittiğinin belli olmadığını söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Tek partinin iktidarı pek mümkün görünmüyor.

Yayınlanma:
Soner Çetin’den birlik beraberlik vurgusu

Türkiye’nin freni patlamış kamyon gibi nereye gittiğinin belli olmadığını söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Tek partinin iktidarı pek mümkün görünmüyor. Bu nedenle CHP’nin içinde olduğu Millet İttifakı iktidara gelmeli ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi hayata geçirmeli” ifadelerini kullandı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’nin sıkıntılarını Millet İttifakı iktidarı ile aşabileceğini bu sağlamanın yolunun da birlik ve beraberlikten geçtiğini söyledi.

CHP Çukurova İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşan Başkan Soner Çetin, Çukurova ilçesinin CHP’nin güçlü olduğu yerlerden biri olduğunu vurguladı. “Ama Çukurova’nın CHP’nin kalesi olduğunu söyleyemeyiz” ifadesini kullanan Başkan Soner Çetin, “SODEMSEN’den yapılan son araştırmayı gönderdiler. Çukurova’da partimizin oyu 40 civarında. SODEMSEN araştırmasında yüzde 37 çıkmış. Yeni kurulan partileri düşünürsek bu rakamı doğal karşılıyoruz. Şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz lazım. Her zamankinden daha fazla kenetlenmeliyiz. Birlik beraberlik içinde hareket etmeliyiz” dedi.

UYUMLU ÇALIŞMA BAŞARIYI GETİRDİ

Başkan Soner Çetin, belediye meclis üyeleri ve belediye kadrosunun yaptığı çalışmalarla partinin bayrağını daha yükseklere taşıdığını kaydederek, ilçe örgütü ile uyumlu çalışmanın sonucu olarak başarının ortaya çıktığını söyledi.

2014 yılında borçlu bir belediye teslim aldıklarını ve geçen zaman içerisinde borcun 4’te 3’ünü ödediklerini açıklayan Başkan Soner Çetin şöyle devam etti:

MİLLET İTTİFAKI İKTİDARA GELMELİ

“Bazı hizmetlerden kısıntıya gitseydik borcu tamamen sıfırlardık. Ancak bu doğru olmazdı. Göreve geldikten 7 ay sonra ilk toplu açılışı yaptık. Geçtiğimiz aylarda da Genel Başkanımızın katılımı ile 7’nci toplu açılış ve temel atma törenini gerçekleştirdik. Bu yılın sonbaharında 8’inci toplu açılışa imza atacağız. Görev süremizin sonunda 10 yılda 10’uncu toplu açılışı yapma hedefindeyiz. Türkiye’ye örnek projeleri hayata geçirdik. Birçok belediye bizim projelerimizi örnek alarak uyguladı. Bu süreçte sizler ve Çukurova halkı bizi yalnız bırakmadı. Millet İttifakı iktidara koşarken CHP’li belediyeler de önemli hizmetlere imza atıyor. Milletvekillerimiz Türkiye’nin her yerinde CHP’nin bayrağını yükseltmeye çalışıyor. Örgütlerimiz önemli çalışmalar yapıyor. Türkiye freni patlamış kamyon gibi nereye gittiği belli değil. Koşullar tek partinin iktidara gelmesini mümkün kılmıyor. CHP’nin içinde bulunduğu Millet İttifakı iktidara gelmeli ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi uygulamaya koymalıdır.”

GÜNDEM GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM

CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay da 12. Danışma Kurulu toplantısında güçlendirilmiş parlamenter sisteminin konuşulacağını ve bu konuda partililerin görüşlerinin alınıp, yazılı hale dönüştürüleceğini söyledi.

Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısında CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Orhan Sümer, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile partililer katıldı.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet