Sony, kulaklık dünyasının yeni kilometre taşı LinkBuds’ı tanıtıyor

Sony’nin yepyeni kulaklığı LinkBuds sayesinde kullanıcılar, bir yandan dış dünyaya kulak verirken bir yandan da daha net diyalogların ve doğal sesin tadını çıkarıyor.

Yayınlanma:
Sony, kulaklık dünyasının yeni kilometre taşı LinkBuds’ı tanıtıyor

Sony’nin yepyeni kulaklığı LinkBuds sayesinde kullanıcılar, bir yandan dış dünyaya kulak verirken bir yandan da daha net diyalogların ve doğal sesin tadını çıkarıyor.

 

Sony, ultra küçük yapıdaki kablosuz kulaklığı LinkBuds ile kullanıcılarının aynı anda hem en sevdiği müziklerinin hem de en önemli anlarının keyfini çıkarması için mükemmel bir yenilik sunuyor. 

 

Kristal netliğinde ses ve görüşme kalitesine sahip halka formundaki tasarımı sayesinde ise kullanıcılar, her zaman etrafındakilerle iletişimde kalabiliyor. Sony, LinkBuds’ın benzersiz tasarımından, sensör ve konumsal ses teknolojilerinden yararlanarak iş ortaklarıyla birlikte AR (Artırılmış Gerçeklik) oyunları, yeni evden çalışma deneyimleri, sesli AR navigasyonu ve müziğe hızlı erişim gibi alanlarda yeni ses deneyimleri yaratıyor. 

 

Tüm dünyalar her zaman birbirine bağlı 

LinkBuds’ın ortası açık halka formunda tasarımı, dinleme deneyiminden ödün vermeden istenilen zaman dış dünyaya kulak verme olanağı sağlıyor. Ses şeffaflığı elde edebilmek için diyafram merkezi açık bırakılan ergonomik tasarımı ile LinkBuds, kullanıcılara evden çalışma, oyun oynama, müzik dinleme gibi pek çok kullanım alanında ideal bir şekilde eşlik ediyor. 

 

Yaklaşık dört gram ağırlığındaki bu kulak içi kulaklıklarda, geleneksel kulak içi kulaklıklardan farklı olarak hoparlör diyaframını kaplayan koruyucu yüzey muhafazanın içine entegre edilerek tasarlandı. Boyuttan tasarruf sağlayan kulaklık şekli, Sony’nin dünyanın ilk kulak içi kulaklıklarını piyasaya sunduğu 1982 yılından bu yana toplanan kulak şekli verilerinden yararlanılarak oluşturuldu. 

 

Kristal netliğinde ses 

LinkBuds’da bulunan gelişmiş ses sinyali işleme performansına sahip hassas ses alma teknolojisi, gürültülü ortamlardayken bile insanları duyabilmeyi ve kristal netliğinde telefon görüşmeleri sunuyor. Sony’nin gürültü azaltma algoritması, ortam gürültüsünü bastırmak ve sesi net şekilde duyurmak üzere 500 milyonu aşkın ses örneği ile yapay zekâ makine öğrenimi kullanılarak geliştirildi. 

 

Linkbuds, hayat ne kadar koşturmacalı hale gelirse gelsin yüksek kaliteli sesin keyfini çıkarmaya olanak veriyor. DSEE (Dijital Ses Geliştirme Motoru) sayesinde müzikseverlerin kişisel müzik arşivini yüksek kaliteye çıkarmak üzere restore ediliyor. 

 

Sony imzalı Entegre İşlemci V1, çarpıcı derecede özgün bir dinleme deneyimi için müzikteki tüm ayrıntıları en az bozulmayla yeniden üretiyor ve her zaman muhteşem ses kalitesi vadediyor. Özel olarak tasarlanmış 12mm’lik halka şeklindeki sürücü ise, zengin ve dengeli ses sağlıyor. 

 

Uyarlanabilir Ses Kontrolü1 nerede olunduğuna bağlı olarak ses seviyesini otomatik şekilde optimize ediyor ve müziğin içinde bulunulan ortama sorunsuzca karışmasına izin veriyor. Böylelikle müzikseverler, en sevilen parçaları makul bir ses düzeyinde, pek çok farklı ortamda dinleyebiliyor ve açık havada dinleme deneyimini zenginleştirebiliyor.

 

Gündelik hayatı kolaylaştırmak için 

Sony, bir yandan çeşitli akıllı özellikler sayesinde kullanıcıların dış dünya ile bağlantıda kalmasını sağlarken, bir yandan da kişisel müziklerini çevresindeki dünyaya entegre etmesini hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. 

 

Boyutlarına aldanmayın

Kolay kullanım sunan LinkBuds, oldukça gelişmiş özellikleriyle de dikkat çekiyor. Geniş Alan Dokunuşu1 (Wide Area Tap) sayesinde kullanıcılar her şeyi parmak uçlarıyla kontrol edebiliyor. Kulaklarından birinin ön tarafına iki ya da üç kez dokunarak oynatmayı istediği gibi ayarlayabiliyor; ve LinkBuds’a dokunmasına gerek kalmıyor.

 

LinkBuds’ın Speak-to-Chat1 özelliği sayesinde kullanıcılar, biriyle konuşmaya başlar başlamaz müziği otomatik olarak durdurabiliyor. LinkBuds ayrıca kullanıcıların tercih ettiği sesli asistanı2 etkinleştirerek bilgi alabilmesini, anımsatıcıları ayarlayabilmesini ve daha fazlasını yapabilmesini ‘eller serbest’ özelliği ile sunuyor. Ve sadece “OK Google” ya da “Alexa” demek yeterli oluyor.  

 

Fast & Swift Pair özelliğiyle Kolay Bluetooth Eşleştirmesi 

LinkBuds, Google’ın Android cihazlarını zahmetsizce eşleştirebilmesini sağlayan yararlı yeni Fast Pair özelliğini destekliyor. Bu özellik sayesinde kullanan kişi kulaklıkları en son nerede bıraktığını çok rahat bulabiliyor. Swift Pair, LinkBud’ları Windows 11 ya da Windows 10 dizüstü bilgisayarla, masaüstü bilgisayarla veya tablet ile eşleştirmeyi hızlı ve kolay hale getiriyor. 

 

İlk kez hayata geçirilen bir özellikle kullanıcılar, kulaklıkları kutularından çıkarır çıkarmaz otomatik olarak bir pop-up ekran açılıyor. Böylece bu özellik nerede olursa olsun kolayca bağlantı kurabilmesini sağlıyor. 

 

En sevilen müziğe hızlı erişim 

Hızlı erişim ile kullanıcılar akıllı telefona1 dokunmaya gerek kalmadan LinkBuds’ı yalnızca birkaç dokunuşla Spotify’daki içeriğini çalmaya devam edecek şekilde ayarlayabiliyor.

 

Microsoft Soundscape, çevreyi keşfetmek için daha zengin bir deneyim sunarken, kulaklıkların kulağı açıkta bırakan şekli, kullanıcıların çevredeki doğal seslerin yanı sıra bina ya da kavşaklardaki sesli işaretleri ya da uyarıları duyabilmelerini olanak sunuyor. 

 

[1] Sony | Headphones Connect uygulamasında işlevi “ON” (“AÇIK”) olarak ayarlayın.

[1] LinkBuds’ın çalışmasını ayarlamak için kulak memesi ile kulak çukuru arasına ve kulak kepçesinin üstünden kulak memesinin altına kadar olan kısma dokunun. Kulaklık, öksürme ya da kulak çevresine bir aksesuar takma/çıkarma esnasında düzgün çalışmayabilir. Kulaklık yanlış tepki verdiğinde “Sony | Headphones Connect” uygulamasını kullanarak geniş alan dokunuşunu kapatın.

 

Kulaklıkların içindeki pusula/jiroskop sensörleri, akıllı telefonu o yöne tutmaya gerek kalmadan başın yönünü algılıyor ve belirli bir hedeften gelen sesin duyulmasını sağlıyor1.

 

Sürdürülebilirlik Sony için önemlidir 

Sony, LinkBuds’ı sadece şık olacak şekilde değil aynı zamanda çevreyi de göz önünde bulundurarak tasarladı. Bu benzersiz kulak içi kulaklıklar ve şarj kutusu, geri dönüştürülmüş plastik malzemeler ve plastik içermeyen ambalajlar kullanılarak üretildi1.

Günlük kullanım için idealdir

IPX4 sınıfı suya dayanıklılık1 sayesinde kullanıcıların en sevilen parçaları ile arasına su sıçramaları ve ter girmiyor. Ayrıca kulaklıkların 5,5 saatlik1 şarjı ile kullanıcılar, tam bir çalışma gününü geçirebiliyor, hatta şık ve kompakt kulaklık kutusu ile ek olarak 12 saatlik1 şarj elde edebiliyor. Yalnızca 10 dakikalık hızlı şarj özelliği ise 90 dakikaya kadar çalma süresi veriyor. 

Kendinizi dört bir yandan gelen sese bırakın 

Aynı zamanda 360 Reality Audio özelliğine sahipLinkBuds kulaklıklar, kullanıcılara sanki canlı bir konserde ön sırada ya da bir kayıt stüdyosunda en sevilen sanatçının yanındaymış hissi veriyor. 

Sony’nin iş ortaklarından mesajlar 

Çevrimiçi ve çevrimdışı dünyaları birbirine bağlayan LinkBuds, daha iyi ve yeni ses deneyimleri için çeşitli hizmetler sunmaya devam ediyor.

 

Microsoft Research & Incubations CVP'si Peter Lee konuyla ilişkin açıklamasında,"Soundscape’i LinkBuds’a entegre etmek üzere Sony ile yaptığımız iş birliğinde, bu kulaklıkların ince düşünülmüş tasarımı sayesinde Soundscape’in insanlarda çevrelerine dair daha zengin bir farkındalık oluşturma ve bunu yaşarken bir yandan da gerçek bir ‘baş dik-eller serbest’ deneyiminin tadını çıkarabildiklerini gördük. Bu daha başlangıç ve biz, Sony ile devam eden ilişkimiz ve tamamlayıcı teknolojilerimizin kişisel ve profesyonel hayatlarımıza nasıl değer katacağı konusunda heyecanlıyız" dedi.

 

Niantic Inc. Ürün Pazarlama Direktörü Archit Bhargava, “Ürünlerimizde Ingress, Pokémon GO ve Pikmin Bloom oyun camiası için eğlence ve merak uyandıracak artırılmış gerçeklik ve gerçek dünya oyunları kullanılıyor. Ses, her türlü eğlence deneyiminin önemli bir parçası. Bu nedenle camiamıza sürükleyici gerçek dünya ses deneyimleri sunmak üzere LinkBuds’ın lansmanında Sony ile iş birliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz.” 

 

Spotify Tüketici Deneyimi Başkan Yardımcısı Sten Garmark, “Spotify’da biz daima her an için en iyi ve en sorunsuz dinleme deneyimini oluşturmak üzere çalışıyoruz. Sony ile birlikte biz de yeni LinkBuds’da sadece basit dokunuşlarla dinleyicilere anında müziğin içine girebilme ya da yeni bir şeyler keşfetme olanağı sunan Spotify Tap özelliğinin gelmesinden mutluyuz.” 

 

[1] Nadir durumlarda Speak-to Chat, elektrikli diş fıçası, elektrikli masaj aletleri ya da traş makineleri gibi aletlerden kaynaklı titreşimlere ve diş fırçalama, öksürme, mırıldanma gibi etkinliklere karşılık istenmeden aktive olabilir.  

Sony | Headphones Connect uygulamasından işlevi “ON” (“AÇIK”) olarak ayarlayın. Speak-to-Chat’i devreden çıkarmak ve hemen müziğinize geri dönmek için sol ya da sağ dokunma paneline dokunun. Dokunmadığınızda müzik, Speak-to-Chat modundaki diyaloğunuzun bitmesinden 15 saniye sonra kendiliğinden çalmaya devam eder. Bu süre, “Sony | Headphones Connect” uygulaması kullanılarak kişiselleştirilebilir. 

[1] Google Assistant yalnızca Andoid için kullanılabilir. “OK Google” diyerek Google Assistant’ı etkinleştirme özelliği yalnızca Android cihazlarda kullanılabilir. Google,Google Assistant ve Android, Google LLC şirketinin ticari markalarıdır. Amazon, Alexa ve tüm ilgili logolar, Amazon.com, Inc. ya da iştiraklerinin ticari markalarıdır. Google Assistant ve Alexa, her dilde ve ülkede/bölgede kullanılabilir değildir. Google Assistant uygulamasını yükleyin ve Sony | Headphones Connect uygulaması ile ayarlayın.  Amazon Alexa için, Amazon Alexa uygulamasını yükleyin ve Sony | Headphones Connect uygulaması ile ayarlayın.

[1]Spotify uygulamasını yükleyin ve Sony | Headphones Connect uygulaması ile ayarlayın. Lütfen Spotify uygulamasının son sürümünü yükleyin ve ardından Spotify Tap™’i kullanmak üzere giriş yapın. Spotify uygulaması kapatılmaya zorlandığında ya uygulamanın yeniden açılması ya da kulaklıkların aksesuar kutusuna koyularak Spotify Tap™’i kullanmak için güç depolaması gerekir.  


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet