STK’lardan Başkan Topaloğlu’na Teşekkür Plaketi

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) tarafından düzenlenen Kemer Turizmci STK Başkanları Buluşması yapıldı.

Yayınlanma:
STK’lardan Başkan Topaloğlu’na Teşekkür Plaketi
Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) tarafından düzenlenen Kemer Turizmci STK Başkanları Buluşması yapıldı.
 
Kemer Belediyesi yer tahsisi ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yapılan Sanat ve Eğitim Merkezinin Kemer’e kazandırılması dolayısıyla Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na Kemerli STK’larca teşekkür plaketi verildi.
 
Kemer Fame Otelde düzenlenen toplantıya, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemere Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Görevlisi Hakan Öniz, KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları katıldı.
 
Toplantıda, Kemer hakkında yapılacak olan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
 
Kemer Kaymakamı Gemici, toplantıda yaptığı açıklamasında, turizm sezonunun yaklaşması dolayısıyla yapılacak olan çalışmalarda ortak bir noktada buluşmanın önemine değindi.
 
Kaymakamlık olarak hep birlikte üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını anlatan Gemici, güzel bir turizm sezonu dilediğini kaydetti.
 
Başkan Topaloğlu ise son yaşanan gelişmeler (Rusya’nın Ukrayna’yı işgali) nedeniyle turizmin ‘pamuk ipliğine bağlı’ olduğunu söyledi.
 
2016’daki uçak krizi ve pandemi nedeniyle zor süreçlerden geçtiklerini anlatan Topaloğlu, “Rusya’nın Ukrayna’yı işgali tez zamanda bitmesini umut ediyoruz. Herkesin önünü görmesi gerekiyor. Kemer’e en fazla turist Rusya ve Ukrayna’dan geliyor. Birbirimize zincirin halkaları gibi bağlıyız. Devlet olarak şu anda her şeyi dengede tutuyoruz. İnşallah fazla büyümeden bu savaş sona erer.” dedi.
 
- Başkan Topaloğlu’ndan ATSO’ya teşekkür
Topaloğlu, ATSO tarafından yapılan Sanat ve Eğitim Merkezi için ATSO Başkanı Davut Çetin’e teşekkür etti.
 
Eğitimin olmadığı hiçbir yerde başarının olamayacağının altını çizen Topaloğlu, “Belediye meclis üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Hep beraber bu sanat ve eğitim merkezinin yapılması için oy kullandık. Şu anda çalışmalar çok hızlı ilerliyor. Biz de içerisinin malzemelerini alıyoruz. İnşallah 3 Nisan’da açılışını gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.
 
Topaloğlu, yer tahsisinin Kemer Belediyesi tarafından verildiği ve Orduvar-Ülker Akman çiftinin Arslanbucak Mahallesinde yaptırdığı anaokulunda da çalışmaların hızla ilerlediğini belirterek, eğitime yaptıkları katkıların aratarak devam ettiğini dile getirdi.
 
Kendisinin de bir Kemerli olduğunu hatırlatan ATSO Başkanı Çetin ise Kemer’in ATSO için çok önemli bir ilçe olduğunu söyledi.
 
- Sanat ve Eğitim Merkezi Kemer açısından çok önemli
Kemer’de kültür ve sanatın gelişmesinin çok önemli olduğuna değinen Çetin, şunları kaydetti:
“Toplumun en çok gelişmesini sağlayan kültür ve sanattır. Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu hocamız ile yaptığımız görüşmeler sonrasında Kemer’e sanat ve eğitim merkezi yapmayı kararlaştırdık. Yer tahsisini belediyemiz sağladı biz de binayı yaptırıyoruz. Bu bina da her türlü kültürel ve sanatsal etkinlikler yapılabilecek. Başkanımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Binayı tamamladıktan sonra belediyemize devrini sağlayacağız.”
 
En ufak bir krizden en çok etkilenen ilçenin Kemer olduğunun altını çizen Çetin, Kemer’in hızla toparlanabildiğini aktardı.
Turizm hedefleri arasında 2019’daki sayıları yakalamak olduğunu ifade eden Çetin, “Dünyada yaşanan son gelişmeler (Rusya’nın Ukrayna’yı işgali) herkes tarafından biliniyor. Türkiye’nin duruşu şu an çok iyi. Sorun yaşamadan atlatırsak çok iyi olur diye ümit ediyorum. Sorun olursa hem Antalya hem de Kemer çok büyük sıkıntı çekecek yerlerden olacaktır. 2016’daki uçak krizini inşallah tekrar yaşamayız.” dedi.
 
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Görevlisi Hakan Öniz de Kemer’de yapılması planlanan İdyros Antik Kenti’nin turizme kazandırılması, sualtı arkeoloji müzesi ve dünyanın en büyük ikinci arkeoloji gemisinin 24 Mayıs’ta denize indirilmesi ile ilgili bilgiler verdi.
 
Toplantı sonrasında, yer tahsisiniKemer Belediyesinin sağladığı yerde ATSO’nun yaptırdığı Sanat ve Eğitim Merkezi ile ilgili Belediye Başkanı Topaloğlu ile ATSO Başkanı Çetin’e plaket verildi.
 
Başkan Topaloğlu ve beraberindekiler daha sonra ATSO’nun yaptığı ve yapımı devam eden Sanat ve Eğitim Merkezindeki çalışmaları yerinde inceledi.
 
ATSO'nun kuruluşunun 140. yılı olan 3Nisan'da açılması planlanan Sanat ve Eğitim Merkezinin tamamlanmasının ardından içerisinde müzik, tiyatro, halk oyunları ve meslek edindirme gibi kursların olacağı belirtildi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet