Şubat Ayı Meclisi Gerçekleştirildi

İnegöl Belediyesi şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Yayınlanma:
Şubat Ayı Meclisi Gerçekleştirildi

İnegöl Belediyesi şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. 

İnegöl Belediyesi, şubat ayı olağan meclis toplantısını 02 Şubat Çarşamba günü 14.30’da Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirdi. 16 gündem maddesiyle Belediye Başkanı Alper Taban Başkanlığında toplanan meclis, ilk 3 maddeyi imar komisyonuna, 4’üncü maddeyi ise plan ve bütçe komisyonuna hava etti. Ardından imar ve plan bütçe komisyonlarından gelen maddeler görüşülerek karara bağlandı.

 

BİR ADET OTOBÜS ALIMI ONAYLANDI

Meclisin 11. maddesinde Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılan bir otobüsün kullanım ömrünü tamamlamasıyla birlikte taşıma faaliyetlerinin aksamaması için bütçede öngörülen bir adet otobüsün alınması oybirliğiyle kabul edildi.

 

ARACI FİRMALAR ORTADAN KALDIRILDI, İNEGÖL BELEDİYESİ KENDİ BÜNYESİNDE YAPACAK

Daha önce yabani ot ilaçlama, çapalama, kırpma, çim biçme gibi işlemleri ihale edip müteahhit firmalar üzerinden yapılmasını sağlayan İnegöl Belediyesi, aracı firmaları ortadan kaldırıp yabani otlarla mücadele hizmetlerini kendi bünyesine aldı. Belediye meclisi 12. gündem maddesinde yer alan yabani otlarla mücadelede kullanılmak üzere alınacak araçları oy birliği ile kabul ederek Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün bünyesinde yapılmasını onayladı.

 

İKLİM VE ENERJİ İÇİN BELEDİYE BAŞKANLARI SÖZLEŞMESİNE KATILIM SAĞLANDI

13.Gündem maddesinde ise sağlıklı toplum ve sağlıklı üretim için İklim ve enerji konusunda belediye başkanları sözleşmesine belediye meclisinin onayıyla İnegöl Belediyesi ’de katıldı.

 

TURİZM KOMİSYONU KURULDU

Şehrimizin turizm potansiyeli ile ilgili gerekli çalışmaları yapmak üzere kurulan Turizm komisyonuna Eyüp Beyhan, Burcu Keskin, Mürsel Avaşar, Ahmet Genç ve Fahrettin Baykan seçildi.

 

HAVA KİRLİLİĞİ İLE ETKİN MÜCADELE SÜRDÜRÜLECEK

İnegöl’ün hava kalitesini mercek altına almak üzere şehrin 8 farklı noktasına hava kalitesi ölçüm cihazlarını yerleştiren İnegöl Belediyesi, cihazlardan alınan verileri açıkladı. Hava kalitesi ölçüm cihazları ile tespit çalışmalarının devam ettiği ve Zabıta Müdürlüğü marifetiyle denetlemelerin devam ettiği ifade edildi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet