TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN ALANYA BELEDİYESİ’NE SÜREKLİLİK ÖDÜLÜ

Alanya Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Mutfak Kültür Evi-Yemek Müzesi projesiyle ‘Süreklilik Ödülü’nü aldı.Tarihi...

Yayınlanma:
TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ’NDEN ALANYA BELEDİYESİ’NE SÜREKLİLİK ÖDÜLÜ

Alanya Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Mutfak Kültür Evi-Yemek Müzesi projesiyle ‘Süreklilik Ödülü’nü aldı.


Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen, 2018 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda 36 belediyeden otuz altısı uygulama, yirmi dördü proje dalında olmak üzere 60 projenin değerlendirildiği yarışma sonucunda Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü’nün yanı sıra, 2 Jüri Özel Ödülü, 6 proje, 6 uygulama ve 6 adet korumada süreklilik ödülü verildi. YAPEX Restorasyon Fuarı’nda gerçekleştirilen ödül törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Hayrettin Güngör, ÇEKÜL Başkanı Metin Sözen, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ve davetliler katıldı.

ALANYA BELEDİYESİ’NİN İSTİKRARLI ÇALIŞMASI SÜREKLİLİK ÖDÜLÜNÜ GETİRDİ

Koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryoları uzun süre, istikrarlı bir biçimde uygulamaya devam eden belediyelere verilen Süreklilik Ödülü’ne bu yıl Alanya Belediyesi layık görüldü. Alanya Kalesi’nde bulunan Mutfak Kültür Evi-Yemek Müzesi projesiyle ödüllendirilen Alanya Belediyesi adına ödülü, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp aldı.

YENİALP: “BAŞARILI ÇALIŞMALARIMIZ MEYVESİNİ VERİYOR”

Tarihi Kentler Birliği tarafından verilen Süreklilik Ödülü’nü alan Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Alanya Kalesi içinde sürdürülen koruma ve yeniden işlevlendirme çalışmalarını istikrarlı biçimde devam ettirmesi nedeniyle aldığımız bu ödül bütün Alanya’mıza hayırlı olsun. Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel’in önemli projeleri arasında yer alan Mutfak Kültür Evi projesi, aldığı bu ödülle önemini bir kez daha pekiştirmiş oldu.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet