Tekne vakasına kınama

ALTİD ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Tekne işletmecileri arasında yaşanan olumsuz olaylar lüks yatların şehir merkezine çekilmesi konusunu daha da güçlü kılıyor" dedi.ALANYA'DA yaşanan tekne çarpışması olayına...

Yayınlanma:
Tekne vakasına kınama

ALTİD ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Tekne işletmecileri arasında yaşanan olumsuz olaylar lüks yatların şehir merkezine çekilmesi konusunu daha da güçlü kılıyor" dedi.

ALANYA'DA yaşanan tekne çarpışması olayına Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan yardımcısı Mehmet Dahaoğlu'ndan kınama geldi. Dahaoğlu, yaptığı açıklamada yurt dışında ve içinde yapılan milyonlarca dolarlık tanıtımların birkaç kendini bilmez tarafından hiçe sayıldığını söyledi. Alanya'da yaşayan herkesin dolaylı da olsa turizmden geçindiğini vurgulayan Dahaoğlu, açıklamasında, "Alanya'nın olumsuz haberlerle basında yer alması hepimizi üzüyor. Günübirlik tekne işletmecileri yolcu taşırken daha dikkatli olmalı. Teknede yolcu varken yaşanan kasıtlı veya tesadüfi bu olay daha da büyüyebilir ve onlarca insanın hayatına mal olabilirdi. Tekne işletmecileri arasında yaşanan olaylar, gündemde olan günü birlik tur yapan teknelerin yat marinasında demirleyen lüks yatlarla yer değiştirmesi, yani lüks yatların şehir merkezine çekilmesi konusunu daha da güçlü kılıyor. Bazı kendini bilmezler yüzünden dürüst çalışanların da başı ağrıyacak. Yaşanan olayı kınıyor ve bir daha tekrarlanmamasını umuyoruz" dedi. Geçtiğimiz günlerde iki günübirlik tur teknesinin Alanya açıklarında çarpışması ve ardından çalışanların sözlü tartışmaları teknede bulunan tatilcilerin panik yaşamasına sebep olmuş, yaşanan olay bir turistin cep telefonu ile kayda geçmiş, görüntüler sosyal medya ve basında yer almıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet