Apple Açıkladı! Iphone 14’ün Acil Sos Özelliği İki Ülkede Daha Aktif Hale Geldi!

Iphone yapmış olduğu açıklamada Iphone 14’ün “Acil Durum Uydu Bağlantısı” özelliğinin daha fazla ülkede erişime açıldığını ve Iphone 14 kullanıcılarının bundan sonra hücresel veri ve wi-fi bulunmadığında acil servislere yönlendirileceklerini belirtti. Detaylar haberimizin devamında!

Yayınlanma:
Apple Açıkladı! Iphone 14’ün Acil Sos Özelliği İki Ülkede Daha Aktif Hale Geldi!

Apple, Iphone 14 serisi ile beraber kullanıcıların hücresel veri ve wi- fi ağının kapsama alanı haricinde de uydu yoluyla acil durum hizmetlerine kısa mesajlar göndermelerini sağlayan özelliği devreye sokmuştu. Teknoloji açısından önemli bir yeri olan Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi birtakım ülkelerde oldukça fazla miktarda faydalanılabilen Iphone 14’ün uydu yoluyla Acil SOS özelliği ile ilgili yeni gelişmeler duyuruldu. İşte detaylar!

Iphone 14’ün oldukça fazla oranda talep gören ve beğenilen “Acil SOS ( Emergency SOS )” özelliği, iki ülkede daha vatandaşların kullanımına açılıyor. Daha önce hücresel veri ve wi-fi ağı olmadığı zaman uydu yoluyla iletişime olanak tanıyan bu özellik, iki yıl süreyle ücretsiz bir şekilde Iphone 14 ailesindeki tüm modellere dahil edilmişti. İşte Apple’ın iki farklı ülkede daha faaliyete geçireceği özellikle ilgili detaylar!

Iphone 14 modellerinin tamamında faydalanılabilen uydu ile Acil SOS özelliği, Iphone kullanıcılarının hücresel veri ve wi- fi bağlantısı olmadığında uydu vasıtasıyla acil durum hizmetlerine kısa mesaj göndermelerini sağlıyor. Ayrıca Iphone kullanıcıları, “Bul” uygulaması yoluyla da uydu aracılığını kullanarak konumlarını diğerleriyle paylaşabiliyor. Yakın zamanda Iphone’un bu uygulamasında iki farklı ülke daha faydalanabilecek.

apple-uydu-baglantisi-1.jpg

Acil SOS Özelliği Artık Daha Fazla Ülkede! İki Ülke Daha Katılıyor!

Apple’ın yapmış olduğu resmi açıklamaya göre, Avusturya, Belçika, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri içerisinde faydalanılabilen uydu sistemi ile Acil SOS özelliği söz konusu ülkelere ek olarak Avustralya ve Yeniz Zelanda’da da faaliyete geçti. Avusturya ve Yeni Zelenda’da yaşayan kişiler de Iphone 14 kullanımı sırasında hücresel veri ya da wi- fi bulunmadığında uydu yoluyla acil durum hizmetlerini kullanabilecek.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.