TKP emekçileri bir araya gelmeye çağırıyor!

Türkiye Komünist Partisi geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirdiği olağanüstü konferans sonrası kararlarını açıklamıştı.

Yayınlanma:
TKP emekçileri bir araya gelmeye çağırıyor!

Türkiye Komünist Partisi geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirdiği olağanüstü konferans sonrası kararlarını açıklamıştı. Parti'nin aldığı kararlar arasında çok sayıda emekçiyi sosyalizm mücadelesine katmak için yaygın bir örgütlenme hamlesi yapmak da yer alıyordu. Bu karara ilişkin adımlar atan TKP, tüm örgütlerini, mevcut üyelerini, eski üyelerini ve dostlarını bu kampanyanın örgütleyicileri haline getirmeye çağırıyor. 

 

TKP'nin başlattığı örgütlenme hamlesi kapsamında hayat pahalılığının ve yoksulluğun arttığı ve gittikçe daha da artacağı önümüzdeki birkaç ayda çok sayıda emekçinin Partili mücadeleye katılması hedefleniyor.

 

TKP geçtiğimiz birkaç ayda Parti gönüllüsü olan emekçilerle birlikte hazırladığı videoları sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Videolarda partili mücadeleye neden katıldıklarını anlatan emekçiler, örgütlü mücadelenin önemine vurgu yapıyor.

"Gelin, eşit ve özgürce yaşayacağımız bir ülkeyi hep birlikte kuralım"

Gönüllü ol çağrısında herkesin eğitim ve sağlık hizmetine ücretsiz bir şekilde ulaştığı, işsizliğin olmadığı, laik bir toplumda refah içinde, eşit ve özgürce yaşanacak bir ülke kurmak için mücadele ettiğini söyleyen TKP, bu ilkeleri sahiplenen tüm işçileri Parti'ye davet ediyor.

Türkiye'nin birçok noktasında semt evleri, işçi evleri, köy evleri açan TKP, Parti'nin sesini yükseltmesi için henüz var olmadığı yerlerde bulunan emekçilere de Parti'nin sesini o noktalara taşıması için çağrıda bulunuyor.

TKP tarafından "Gelin, iş yerimizde, mahallemizde, okulumuzda; yolumuzun geçtiği her yerde dost elimizi birbirimize uzatalım ve aydınlık bir ülkeyi hep birlikte kuralım." denilerek yapılan çağrı, temel haklara erişemeyen, yüksek faturalarla boğuşan, her yeni gün yeni zamlarla karşılaşan halk tarafından karşılık buldu. TKP'den yapılan açıklamada son bir ayda 300'ün üzerinde yeni gönüllü TKP saflarında mücadeleye katıldı.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet