TURİZM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

2020 Antalya Turizm Değerlendirme Toplantısı, Lara'da yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı toplantıda Başkan Yücel, Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nı (GZP-Alanya) gündeme taşıyarak gerekli geliştirme...

Yayınlanma:
TURİZM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

2020 Antalya Turizm Değerlendirme Toplantısı, Lara'da yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı toplantıda Başkan Yücel, Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nı (GZP-Alanya) gündeme taşıyarak gerekli geliştirme çalışmalarının yapılmasını talep etti.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun davetiyle gerçekleştirilen 2020 Turizm Değerlendirme Toplantısı'na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, ilçe belediye başkanları ve turizm sektöründen çok sayıda isim katıldı.

SOYLU: “TÜRKİYE, KAPILARI DAHA AÇILMAMIŞ BİR HAZİNE”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir vizyon, bir gelecek ortaya koymak açısından söylüyorum; Belki sizin kadar değil ama Türkiye'nin birçok ilçesinde, vilayetinde, kültürünü geleneğini, yörenin alışkanlığını hisseden, dokunan bir kardeşiniz olarak söylüyorum, Türkiye daha kapıları açılmamış bir hazine olarak durmaktadır. Hem bizim için hem dünya için. Dünyada iki peygamberin yan yana yattığı başka bir ülke yoktur, biziz. Dünyanın başka gelişmiş ülkesinde böyle bir imkânı verin, orayı turizm cenneti hale getirirler. Size böyle onlarca, yüzlerce örnek verebilirim. Ülkemizin güzellikleri açısından, siz binlerce örnek verebilirsiniz bana. Zenginlikleri, mirası ve elde ettiği kültür ve tarihi açısından” dedi.

‘HER ZAMAN YANINIZDAYIZ’

Turizmcilerin sonuna kadar yanlarında olduklarını vurgulayan Bakan Soylu, “Size her konuda destek vermek hükümetimizin en önemli anlayışlarından biridir. Bunu birlikte gerçekleştireceğiz. Kültür ve Turizm Bakanımızın kabinede sunduğu her adıma tüm arkadaşlarımızın destek verdiğini görüyorum. Çok fazla iş yapacağız. Turizm elbette ki ekonomik bir gelişme aracı ama bizim için en önemli özelliği yumuşak güç olması. Bu güç bütün dünyayı birleştirme konusundaki en önemli stratejimizdir” ifadelerine yer verdi.

KARALOĞLU: "2020'DE DE REKORLAR KIRACAĞIZ”

Bakan Soylu'nun ardından kürsüye gelen Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise Antalya'nın 2019'da turizm alanında birçok rekor kırdığı vurgulayarak 2020'de de yeni rekorlar kırılacağını söyledi. Vali Karaloğlu: “Geçen yılı rekorlarla kapattık. 15 milyon 644 bin yabancı bu şehri ziyaret etti. Toplamda 23 milyon 100 bin yerli ve yabancı insan ziyaret etmiş. Antalya, 94 milyon geceleme ile en fazla geceleme yapılan şehir oldu ülkemizde. Sektördeki herkes bunun huzura ve güvenliğe bağlı olduğunun farkında. Antalya’da güvenlik ve huzur ortamı için İçişleri Bakanlığı insan kaynağı, araç ve gereç noktasında bugüne kadar en üst düzeyde tedbirlerini aldı. 2020’de de yapacağımız çalışmalarla iki haneli bir büyümeyle yeni rekorlar kıracağımız sezonu hep birlikte yaşayacağız. Bize bu ortamı sağlayan destek, emek veren sektörün büyümesi için çaba sarf eden STK başkanlarına, emeği olan herkes teşekkür ediyorum” dedi.

YÜCEL: “GAZİPAŞA-ALANYA HAVALİMANI GELİŞTİRİLMELİ”

Vali Karaloğlu'nun konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçilirken söz alan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, GZP-Alanya Havalimanı’nı gündeme taşıdı. Başkan Yücel, “GZP-Alanya Havalimanı bölgemizin en önemli ulaşım noktalarından birisi. Geçtiğimiz yıl 1 milyonun üzerinde yolcu taşıdı. Havalimanımızın büyüyerek geliştirilmesi bölge turizmimiz adına 2020 yılı ve sonrası için büyük önem arz etmektedir. 2020 yılı için şu aşamada kaynak pazar olarak gördüğümüz ülkelerden oldukça güzel geri dönüşler alıyoruz. Alanya başta olmak üzere bölgemize ciddi bir talep var. Hem telefonla hem sosyal medya üzerinden bu geri dönüşler görmek mümkün. Bu talebi karşılayabilmek, misafirlerimizin sayısını daha da arttırabilmek adına GZP-Alanya Havalimanı’na ihtiyacımız var. Alanya, turizmde her geçen yıl üstüne koyan bir ivme yakaladı. Bu ivmeyi sürdürmek en büyük hedefimiz” dedi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, GZP-Alanya Havalimanı'nın önemini bildiklerini belirterek gerekli çalışmaların ivedilikle yapılacağını müjdeledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet