Türkiye İşçi Partisi, Filistin için Antalya’da sokağa çıktı

 

TİP, İsrail’in Filistin halkına dönük saldırılarına karşı Attalos Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi.

 

Türkiye İşçi Partisi (TİP), abluka altındaki Gazze Şeridi’ne ve Filistin halkına dönük saldırıları devam eden İsrail’i protesto etmek üzere Antalya Attalos Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

‘’AKP iktidarı da bu ikiyüzlü siyaseti sürdürmektedir. Sözde Filistin dostu sözler sarf eden AKP, işgalci rejimin en büyük ticari ortaklarından biridir’’ ifadelerinin yer aldığı açıklamada, ‘’Dünyanın gözü önünde her gün horlanan, sürülen, yerinden edilen, toprağı, evi alınan, ülkesi işgal edilen Filistin halkının yanındayız ve haklı davalarına sahip çıkıyoruz’’ denildi.

 

“Filistin’de ilhaka, işgale ve sürgüne hayır!” pankartlarının tutulduğu eylemlerde “Filistin halkı yalnız değildir“, “Katil İsrail Filistin’den defol“ ve “Siyonist İsrail Filistin’den defol“ sloganları atıldı.

 

Yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

 

FİLİSTİN’DE İŞGALE, İLHAKA VE SÜRGÜNE HAYIR!

Filistinlileri yerinden etme ve işgal üzerine kurulu İsrail Devleti son yıllarda Batı Şeria’daki yerleşimleri ilhak etmeye ve Doğu Kudüs’ü de işgal-ilhak sürecinin bir parçası kılmaya çalışıyor. Filistin halkı ise bu işgal-ilhak politikalarına karşı direnmeyi ve meşru savunma hakkını kullanmayı sürdürüyor.

İşgalci Siyonist rejim acımasız yüzünü son günlerde bir kez daha gösterdi. Şeyh Cerrah Mahallesi’nde evlerini zorla işgal eden devlet destekli Siyonist yerleşimcileri protesto etmek için Kudüs’te, Batı Şeria’da, Gazze’de bir araya gelen on binlerce Filistinliye plastik ve gerçek mermilerle ateş açtı. Gazze’de hastane ve sağlık merkezlerine giden yolları bombaladı. Bu saldırılar sonucu aralarında doktorların da bulunduğu yüzü aşkın sivil yaşamını yitirdi.

Sivilleri hedef alan ve sağlık merkezlerine erişimi imkânsız hale getiren İsrail savaş suçu işliyor. Bu işgalci, savaş suçlusu rejim derhal durdurulmalıdır.

İsrail’in Filistinli sivillere yönelik, tüm dünyanın tanıklık ettiği bu zulmü fütursuzca sürdürmesini sağlayan şey, Filistinlilerin haklılığı yönünde sayısız hukuki karara imza atmalarına rağmen gerekli yaptırım kararlarını uygulamayan hükümetlerin ikiyüzlülüğüdür.

‘AKP, İŞGALCİ REJİMİN EN BÜYÜK TİCARİ ORTAKLARINDAN BİRİDİR’

AKP iktidarı da bu ikiyüzlü siyaseti sürdürmektedir. Sözde Filistin dostu sözler sarf eden AKP, işgalci rejimin en büyük ticari ortaklarından biridir. İsrail’in Türkiye’yle ihracat ve ithalatında rol alan şirketlerin çoğunun AKP-MHP yandaşı iş çevreleri oldukları ortadadır. Bu ikiyüzlü çıkar ilişkileri derhal sonlandırılmalı, İsrail ile ekonomik ilişkiler askıya alınmalıdır.

Filistin’i siyasal İslamcı politikaları için bir koz, iç siyasette bir konsolidasyon aracı olarak kullanan AKP ve bölgedeki diğer ülkelerin gerici hükümetleri Filistin’in haklı davasının savunucuları olamaz. Bunlar Filistin halkının, gerçek yüzlerini gizleyen düşmanlarıdır.

Türkiye emekçileri, anti-emperyalistleri ve hak savunucuları 1948’den bu yana olduğu gibi bugün de hiçbir çıkar gözetmeksizin, işgal ve yerinden edilme karşısında Filistin halkının sürdürdüğü mücadelenin yanındadır.

‘SARAY REJİMLERİNİN BİRBİRLERİNİN ORTAĞI OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

Türkiye İşçi Partisi olarak tüm ülkelerde emeğe, özgürlük ve adalete düşman Saray Rejimlerinin birbirlerinin ortağı olduğunu biliyoruz.

Dünyanın gözü önünde her gün horlanan, sürülen, yerinden edilen, toprağı, evi alınan, ülkesi işgal edilen Filistin halkının yanındayız ve haklı davalarına sahip çıkıyoruz.

Şeyh Cerrah’da zorla ev boşaltmalara, Doğu Kudüs’ün ilhakına hayır!

İsrail’in sivillere yönelik saldırılarına, savaş suçuna hayır!

İlhak ve işgale dayalı Siyonist rejime hayır!

Yaşasın Filistin halkının onurlu direnişi, yaşasın uluslararası dayanışma!

18 Mayıs Salı 18.00. Uğur Mumcu Meydanı

MERSİN

18 Mayıs Salı 18.00

TEKİRDAĞ

Çorlu: 18 Mayıs Salı 18.00

Çerkezköy, 19 Mayıs Çarşamba 13.00. Kongre Meydanı

KONYA

18 Mayıs Salı 18.30, Gedavet Parkı

TRABZON

18 Mayıs Salı 17.30 Meydan Park ortak eylem


Etiketler: 190 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: