Türkiye Saç Ekimi ve Simülasyonunda Dünya Liderliğine Oynuyor

Dr. Zafer Ulusan, Türkiye’nin saç ekimi ve saç simülasyonu hizmetinde dünyada sayılı ülkeler arasında yer aldığını açıkladı. Sağlık turizmi ve ülke tanıtımı açısından gelinen noktanın çok iyi olduğunu belirten Dr....

Yayınlanma:
Türkiye Saç Ekimi ve Simülasyonunda Dünya Liderliğine Oynuyor

Dr. Zafer Ulusan, Türkiye’nin saç ekimi ve saç simülasyonu hizmetinde dünyada sayılı ülkeler arasında yer aldığını açıkladı. Sağlık turizmi ve ülke tanıtımı açısından gelinen noktanın çok iyi olduğunu belirten Dr. Ulusan, saç ekiminde harcanan paranın 6 milyar dolar, simülasyonda ise 1 milyar doları bulduğunu belirtti.

Saç ekimi ve saç simülasyonuna olan talebin her geçen gün arttığına dikkat çeken Dr. Zafer Ulusan, Türkiye’nin bu alanlarda gerek teknoloji gerekse bilgi ve beceri açısından dünyanın en önemli ülkeleri arasında geldiğini vurguladı.

Uluslararası Saç Ekimi Cerrahisi Derneği’nin (ISHRS), Bangkok’taki 27. Dünya Kongresi’ne katılan Dr. Ulusan, saç simülasyonunun 2010 yılında yapılmaya başlanmasına rağmen kısa sürede saç ekiminin 6’da bir payına ulaştığını belirterek, “Dünyada saç ekimine harcanan para 6 milyar doları aştı. Saç simülasyonuna harcanan rakam ise 1 milyar doları bulmuş durumda. Toplantının en önemli sonucu ; saç dökülmesi alanında saç simülasyonu işleminin saç ekimine oranla 6’da bir oranına ulaşması bilgisi oldu. Katılmış olduğumuz kongrede Türkiye’deki saç ekim operasyonlarının geldiği noktanın dünyada tanındığını gördük. Saç simülasyonu işleminin de son bir yıl içerisinden çok büyük bir ivmeyle hızlandığı, önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde saç ekim sayısını yakalayacağını öğrendik” dedi.

SAÇ SİMÜLASYONUNUN AVANTAJLARI

Saç Simülasyonu işleminin saç ekimi operasyonuna göre daha zahmetsiz ve daha kısa sürede gerçekleşen bir işlem olduğunu anlatan Medicalhair Genel Koordinatörü Dr. Ulusan, “Saç simülasyonu saçı dökülen herkese uygulanabiliyor. Bu büyük bir avantaj. Saçı dökülen kişiye saç ekimiyle birlikte de saç simülasyonu yapılabilir. Saç simülasyonunda eğer uygulanan teknik doğruysa ve boyalar kaliteliyse işlem başarılı oluyor. Tabi ki uygulayıcı kişinin de bu alanda eğitim almış olması gerekiyor” dedi.

Dr. Zafer Ulusan Kimdir

Ege Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Ulusan Dokuz eylül Tıp fakültesinde İç Hastalıkları Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra uzun yıllar İç hastalıkları uzmanı ve hemodiyaliz hekimliği yaptı.10 yıldır saç ekimi ve son 1 yıldır saç simülasyonu ile uğraşmaktadır.

Uzun süredir saç simülasyonu ve saç ekimi üzerine çalışmalar yürüten Dr. Ulusan, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ustalık Belgesi ile Amerika’da Saç Simülasyonu üzerine de eğitim aldı. (BSHA)

BSHA - Bilim Sağlık Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet