Üniversiteli Öğrenciler Okula Renk Kattı

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve öğretmenleri, Tire’nin Karateke Köyüne gelerek müthiş bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler ve öğretmenler, okulun dış duvarını boyadı.HABER: DİLEK AYVALIEge Üniversitesi...

Yayınlanma:
Üniversiteli Öğrenciler Okula Renk Kattı

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve öğretmenleri, Tire’nin Karateke Köyüne gelerek müthiş bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler ve öğretmenler, okulun dış duvarını boyadı.

HABER: DİLEK AYVALI

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve öğretmenleri, geleceğin bilim insanlarının uzaya olan sevgisini sınıf duvarına, doğa ve hayvan sevgisini ise okulun dış duvarına çizerek boyadılar.

Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı 1. ve 2.sınıf öğrencileri Sanat ve Tasarım Topluluğu öğrencileri ve öğretmenler Doç. Dr. Cem Güzeloğlu, Dr. Öğr. Üyesi Murat Ünal, Öğr. Grv. Dr. Yeliz Tuna, Arş. Gör. Elçin Akçora As ve Tireli Dr. Damla İşbilen ile topluluk öğrencileri okulun dış duvarına ve okuldaki tek sınıfın duvarına resim çizip boyadılar. Tüm gün süren etkinlikte odun ocağında öğrenciler ve köyün kadınları yemek pişirdiler. Üniversite öğrencileri, ilkokul öğrencileri ile ip atladı ve top oynadı. Havanın da güzel olması ile keyifli bir gün geçirildi.

“BİR SANATÇININ HEDİYESİ NE OLABİLİR”

Doç. Dr. Cem Güzeloğlu, “Bir sanatçının hediyesi ne olabilir fikri ile yola çıktık. Okul öğrencileri ile birlikte duvar boyaması yaptık. Hepimiz sevinçliyiz. Buraya gelirken yorgunduk uykusuzduk. Buradaki öğrencileri ve velileri görünce mutlu olduk bu bizi motive etti. Gün sonunda iyi ki gelmişiz diyoruz. Onların hayatlarına dokunmak istedik. 2019’u çok güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile tamamlıyoruz. Ege’nin başka köylerinde bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“GÜNÜMÜZ RENKLENDİ”

Öğr. Grv. Dr. Yeliz Tuna, “Tüm öğrencilere ve hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Herkes bize destek oldu. Çok mutlu olduk günümüz renklendi. Şehir içinde tıkanıp kalıyoruz ve bu renkliliği, insanın safiyane duygularını unutuyoruz. Buraya gelince özümüzü hatırladık. Bir sonrakine tüm öğrencilerimizle geleceğiz” dedi.

2019 YILINI VERİMLİ GEÇİRDİK

Arş. Gör. Elçin Akçora, “Öğrencilerimizle ve buradaki minik öğrencilerle çok güzel sanatsal bir tasarım çalışması gerçekleştirdik. 2019 yılını verimli bir şekilde geçirdik. Dileriz 2020 yılını da öğrencilerimizle birlikte sanat dolu bir yıl olarak geçirmeyi diliyoruz. Nice sağlıklı güzel yıllara” dedi.

TİRE, KÜLTÜRÜN HARMAN OLDUĞU ÇOK ÖZEL VE GÜZEL BİR İLÇE

Dr. Öğr. Üyesi Murat Ünal, “Tire, kültürün harman olduğu çok özel ve güzel bir ilçe. Defalarca bu bölgede akademik çalışmalar yaptık. Halk bilimi adına belgeseller çektik ve her geldiğimizde bizi çok mutlu etti. 2019’u sanat dolu kapatıyoruz. Önümüzdeki yıl da bu tür etkinliklerle öğrencilerimizle daha çok bir arada oluruz, daha çok sanatsal olarak katımız olur. Akademik olarak bir şeyler yapmak bir yana hayatla iç içe işler yapmak bize de iyi geliyor” dedi.

OKUL MÜDÜRÜNDEN TEŞEKKÜR

Tire Karateke Bayır İlkokulu Müdürü Aslı Palabıyık, “Coşku, heyecan, kahkaha ve mutluluk dolu bir gün geçirdik. Çocukların iç dünyasını okulumuzun duvarlarına yansıtan Ege Üniversitesi Gençlerine ve öğretmenlerine çok ama çok teşekkür ediyorum. Okulumuza tekrar bekliyoruz kendilerini” dedi. Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı 1. ve 2.sınıf öğrencileri Sanat ve Tasarım Topluluğu öğrencileri etkinliğin sonunda okuldaki 14 öğrenciye yeni yıl hediyesi ve okula da çeşitli oyun takımları verdi. (BSHA)

BSHA - Bilim Sağlık Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet