Üniversiteliler Çocuk Hastaları Sevindirdi (Görüntülü)

Tire’de gönüllü üniversite öğrencileri, Tire Devlet Hastanesi Çocuk Servisinde çocukların daha sıcak bir ortamda tedavi görmesi için koridorlara çizgi film karakterlerini resmetti.Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu,...

Yayınlanma:
Üniversiteliler Çocuk Hastaları Sevindirdi (Görüntülü)

Tire’de gönüllü üniversite öğrencileri, Tire Devlet Hastanesi Çocuk Servisinde çocukların daha sıcak bir ortamda tedavi görmesi için koridorlara çizgi film karakterlerini resmetti.
Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu, Tire Gençlik Merkezi ve Tire Devlet Hastanesi iş birliği ile gönüllü üniversite öğrencileri, Tire Devlet Hastanesi Çocuk Servisinin duvarlarına çizgi film karakterlerini resmederek boyadı.  EÜ Tire Kutsan MYO Öğrencisi Atakan Sert, “Sınıf arkadaşımızdan Seda Nur Altan’dan çıktı fikir. Okul olarak yapmaya karar verdik. Dün geldik projemizi başlattık. Palyaço ve gitar getirdik çocukları eğlendirmek için. Sonra boyamaya geçtik” dedi.
BÜTÜN KORİDORLARI BOYUYORUZ
EÜ Tire Kutsan MYO Gıda Teknolojisi Bölümü Öğrencisi Seda Nur Altan ‘Hastanelere renk çocuklara neşe’ adını verdikleri proje ile ilgili AA Muhabirine yaptığı açıklamada, “Hastanelere renk çocuklara neşe’ projemizin ismi. Topluma hizmet uygulamasıyla bu projeyi başlattık. Ege Üniversitesi, Gençlik Merkezi ve Tire Devlet Hastanesi 3 kurum olarak yürütüyoruz projeyi. Projeyi ben başlattım. Çocukların moral motivasyonlarına kendilerini yalnız hissetmemeleri açısından projeyi başlattık. Bütün koridorları boyuyoruz çok güzel bir şekilde” dedi.
HER TÜRLÜ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNİ DESTEKLİYORUZ
Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Fatoş Yürürdurmaz, “Öğrencilere destek verdiğimiz için mutluyuz. Hastanemizde böyle bir proje yürütülmesi bizi mutlu etti. Yatan çocuk hastalarımızın moral motivasyon bulması açısından güzel bir proje. Her türlü sosyal sorumluluk projesini destekliyoruz” dedi.
Tire Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Elife Özkan, “Biz bu projelere açık bir hastaneyiz. Özellikle çocuklarla ve gençlerle ilgili olduğu zaman çok seviniyoruz. Hem şimdi servis çocukları hem de öğrenciler mutlu oluyor. Güzel bir proje” dedi.
AMAÇ MORAL MOTİVASYON DESTEĞİNDE BULUNMAK
EÜ Tire Kutsan MYO Müdür Yardımcısı Necla Kırcalı Gürsoy, “Gıda Bölümü 2. Sınıf öğrencileri ile bu projeye başladık. Öğrencilerimizden çıktı fikir. Hastanede yatan çocuklar için ne yapabiliriz diye düşündük. Çünkü onların çok sıradan bir hayatı var hastanede. Nasıl renk getirebiliriz diye. Hastanelere renk çocuklara neşe diye bir kampanya başlattık. Yetkililerle görüştük. Duvarlara resimler çizip bunları boyama kısmına geçtik. Hastanede yatan çocuklarla vakit de geçiriyor öğrenciler. Amaç hastanede yatan çocuklara moral motivasyon desteğinde bulunmak” dedi. (BSHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet