ÜNLÜ & Co liderliğinde Hitit halka arzı başarıyla tamamlandı

ÜNLÜ Menkul Değerler A.

Yayınlanma:
ÜNLÜ & Co liderliğinde Hitit halka arzı başarıyla tamamlandı

ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. (ÜNLÜ & Co) liderliğinde 23-24-25 Şubat tarihlerinde talep toplayan dünyanın önde gelen havacılık teknoloji şirketlerinden Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş., halka arzını başarıyla tamamladı. Küresel siyasi gerilimin finans piyasaları üzerinde yarattığı olumsuz etkilere rağmen halka arz tutarının yaklaşık 3 katı olmak üzere, toplamda 1,261 milyon TL talep toplandı.

 

Yerel piyasalarda ilk konsorsiyum liderliklerindeki halka arzı başarıyla sonuçlandırdıklarına dikkat çeken ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Böyle bir ortamda bu başarıyı göstermek hem Hitit’e olan güvenin hem de ÜNLÜ & Co’nun doğru yönetiminin tescili oldu. İlk konsorsiyum liderliğimizde başarılı bir sonuç elde etmek bizler için yeni halka arzlar konusunda referans noktası ve motivasyon kaynağı olacak. Bu halka arzda birlikte çalıştığımız 35 aracı kuruma değerli katkıları için teşekkür ediyoruz. ” dedi.

 

ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. (ÜNLÜ & Co) liderliğinde gerçekleştirilen halka arzda, havacılık ve seyahat teknolojileri alanlarında Türkiye’nin en büyük teknoloji ihracatçısı olan Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.'nin (Hitit) halka arzı başarıyla gerçekleştirildi. 23-24-25 Şubat tarihlerinde talep toplayan Hitit’e 1,261 milyon liralık talep gelirken, talep toplamanın ardından Hitit paylarının yüzde 27,6’sı halka açık hale geldi. 

 

Pay başına 12,25TL fiyat ile gerçekleşen halka arzda payların yüzde 20’si yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20’si yurt içi yüksek başvurulu yatırımcılara, yüzde 35’i yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 25’i de yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

 

Payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından sonra 30 gün boyunca ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile fiyat istikrarı sağlayıcı işlem yapılması planlanırken, Şirket ve ortaklar 180 gün boyunca bedelli sermaye artırımı yapmama, hisse satmama, dolaşımdaki pay miktarını artırmama taahhüdü de verdiler.

 

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Bizim için büyük öneme sahip bu halka arzda siyasi gerilimlerin finans piyasaları üstündeki yarattığı olumsuz etkiye rağmen başarılı bir süreç yönetmiş olmaktan son derece mutluyuz. Böyle bir ortamda bu başarıyı göstermek hem Hitit’e olan güvenin hem de ÜNLÜ & Co’nun doğru yönetiminin tescili oldu. Yerel piyasalardaki ilk konsorsiyum liderliğimizde başarılı bir sonuç elde etmek bizler için yeni halka arzlar konusunda referans noktası ve motivasyon kaynağı olacak. Bu halka arzda birlikte çalıştığımız 35 aracı kuruma değerli katkıları için teşekkür ediyoruz.” dedi.

 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet