Usta Şoförler Sertifikalarını Aldı

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği kursuna katılan ve başarı ile tamamlayan 60 kursiyere törenle sertifikaları verildi. Törene Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep...

Yayınlanma:
Usta Şoförler Sertifikalarını Aldı

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği kursuna katılan ve başarı ile tamamlayan 60 kursiyere törenle sertifikaları verildi. Törene Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi ve İlk Yardım bilgisi öğretmeni Alparslan Kızılgök, Trafik Eğitim ve Psikolojisi dersi öğretmeni Levent Kurban kursiyerler ve aileleri katıldı.

BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER YETİŞTİRECEKLER

Törende konuşan Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, “60 kursiyerimize Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği belgesi verdik. 60 kursiyerimizi meslek sahibi ettik. Artık bu arkadaşlarımız bu eğitimi tamamlamakla birlikte bilinçli sürücüler yetiştirecekler. Kendilerini kutluyorum” dedi. Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz ise 60 kursiyere sertifika verdiğinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Oğuz, “Bu yıl ki Direksiyon Eğitmenleri Kursumuzun birincisini bitirdik. Bu kursa sadece lisans ve ön lisans mezunları katıldı. Belgelerinide bugün itibariyle aldılar. Bundan sonraki grupta lise mezunlarını da kapsayan farklı gruplar oluşturacağız. Lise mezunu olup kursa katılmak isteyen tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR
Direksiyon Eğitimi Usta Öğreticiliği kursunda görev alan ve kursiyerlere Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi ve İlk Yardım bilgisi dersini anlatan Alparslan Kızılgök ise “bu projede görev almaktan mutlu olduğuna vurgu yaptı. Kızılgök, “Manisa Yunusemre Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu Direksiyon Eğitimi öğretmenliği kursunu başarı ile tamamlayan 60 kursiyerimize sertifikalarını verdik. Sürücü kurslarında istihdam edilecekler. Kursiyerlerimiz 200 saatlik bir eğitim aldı. Derslerimizin arasında güvenli sürüş teknikleri, ilk yardım eğitimi, sosyal iletişim, iş hayatında iletişim, trafik ve çevre koruma gibi derslerimiz vardı. 200 saatlik dersimizin gerçekten çok verimli olduğunu inanıyorum. Arkadaşlarımız birçok bilgiye sahipti ancak bir çok yanlış bildiğimiz doğrular vardı. Doğru bildiğimiz yanlışlar var. Onların terapisi konusunda çok güzel deneyimler edindiler. Slaytlarla teorik derslerle uygulamalı güvenli sürüş teknik eğitimi ile bu kursumuzu bitirdik. 60 kursiyerimiz sertifikalarını aldılar” şeklinde konuştu. Kursiyerler ise kursa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek kursun açılmasında katkı sağlayan emeği geçenlere teşekkür ettiler. (BSHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet