Uysal, Kılıçdaroğlu ile görüştü

Uysal: “Bir devlet olmaktan çıkmış, kişi devleti halinegelmiş, karar alma süreçleritepetaklak olmuşbir ülke portresigörüyoruz”

Kılıçdaroğlu: “Türkiye’nin içinde yaşadığı sorunları karşılıklı olarak hem dillendirdik hem kendi çözümlerimizi de aktardık”

Demokrat Parti  Genel  Başkanı  Gültekin  Uysal, Cumhuriyet  Halk  Partisi  Genel  Başkanı  Kemal  Kılıçdaroğluile Genel   Merkezdeki makamında görüştü.CHP  Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğluve  beraberindeki  heyet,  Demokrat  Parti  Genel Merkezinde Genel Başkan Gültekin Uysal’ı ziyaret etti.Kılıçdaroğlu’nu Genel Başkan Uysal ile beraber Genel Başkan Yardımcıları Devlet Eski  Bakanı,  16.  Dönem  Amasya  MilletvekiliMuhammet  Kelleci, 20.Dönem  Çankırı MilletvekiliAhmet  Uyanik, Doç. Rifat Melih AKTAŞve 19.DönemTekirdağ MilletvekiliMuhtar Mahramli’dan oluşan heyet karşıladı.Genel  Başkanı  Kemal  Kılıçdaroğlu’na  ise  yaptığı  ziyarette Genel  Başkan  Yardımcıları;Tekirdağ  MilletvekiliFaik Öztrak, İstanbul  MilletvekiliOğuz  Kaan Salici, OrduMilletvekiliSeyit TORUNile İzmir MilletvekiliSelin Sayek BÖKEeşlik etti.Bir saat  süren  heyetler  arası  görüşmenin  ardından  liderler  kameralar  karşısına  geçerek açıklama yaptılar.Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti:

“Memleketimizin can alıcı meselelerini değerlendirme imkanı bulduk”

“Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi heyetini Genel Merkezimizde ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bunu ifade etmek isterim.Tüm siyasi partilerle medeni ilişkilerimizi sürdürdüğümüz gibi Türkiye’nin iki köklü geleneği olarak  özellikle  bugün  Türkiye’nin  içine  düştüğü  ve  derin  nefes  alması  için  çabalar  sarf ettiğimiz  böyle  bir  iklimde  memleketimizin,  milletimizin  demokrasimizin,  temel  hak  ve hürriyetler başta olmak üzere en can alıcı meselelerini değerlendirme imkanı bulduk. Ben  bu  vesileyle  Sayın  Genel  Başkana  ziyaretleri  dolayısıyla,  gösterdikleri  nezaket dolayısıyla müteşekkir olduğumu tüm arkadaşlarım camiamız adına ifade etmek istiyorum.

 

“Demokrasi,eşitlik, hukukproblemimiz var, antidemokratik rejim problemimiz var”

Türkiye’nin  problemlerini  kompartımanlara  ayırarak  tarif  etmeyelim  ancak  biliyoruz  ki;koskocabir demokrasi problemimiz var, eşitlik problemimiz var, hukuk problemimiz varve her geçen gün rengi koyulaşan antidemokratik rejim problemimiz var.

“Mesela RTÜK’ün Habertürk’e verdiği ceza”

Basın olarak temel hak ve hürriyetleriengeniş manada kullanma ihtiyacı duyan sizler bunları yakında bilirsiniz. Son olarak RTÜK’ün Habertürk’e verdiği ceza bunun ispatıdır.

“Bağımsız kurulların yukarıdan talimat almakla övündüğü bir Türkiye var”

Demokrasi dışı rejimlerde tüm yasaklar yazılı değildir, fiili yasaklar da var, oto sansürün işlediği böyle bir süreç var. Bağımsız kurulların  yukarıdan talimat almakla övündüğü bir Türkiye var. O açıdan bütün meselelerini demokrasi parantezi içerisinde değerlendiriyoruz.  Ve Türkiye’yi ifade  ettiğim  gibi  derinden  bir  nefes  alacak,  külfetlerini  ve  nimetlerini  ortak  bir  paydada paylaşacak,  yarınlara  güvenle  bakacak,  herkesin  hukukundan  emin  olduğu  bir  Türkiye’yi yaratmak noktasında hepimizin çabası var, ben bu açıdan değerlendiriyorum.

“Kişi devleti halinegelmişbir ülke portresi”

Kademe kademe bir devlet olmaktan çıkmış, kişi devleti halinegelmiş, karar alma süreçleritepetaklak olmuşbir ülke portresigörüyoruz maalesef.Bir tarafta 200 milyon dolara borsanın yüzde 10’u satılırken diğer tarafta bu ülke 750 milyon dolarını bir lunaparkta kaybetti. Bunu da kayda geçirmek lazım.

“Rezervlerin ekside olduğunu Sayın Ağbal’danöğrendiler”

Sayın CumhurbaşkanıSwap anlaşmalarının dışında Merkez Bankası’nın rezervinin  eksi46milyar dolara geldiğini son dakikada Sayın Naci Ağbal’ın sunumuyla öğreniyorsa bu ülkede büyük bir felaket vardır. O açıdan topyekün bir demokrasi problemi, işlemeyen bir  demokratik  rejim  problemi  var  ve dörtnala  felakete  doğru  sürüklenen  bir  Türkiye  var.  Tüm  çabamız  meşruiyet  içerisinde Türkiye’nin bu sorunları çözmesidir.

”“Demokrat Parti, demokrasiyi savunan, tarihsel kökleri olan bir parti”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ise yaptığı konuşmada “Sayın Genel Başkan ve heyeti ile Türkiye’nin içinde yaşadığı sorunları karşılıklı olarak hem dillendirdik hem kendi çözümlerimizi de aktardık”dedi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:”Geldiğimiz parti, demokrasiyi savunan, demokrasinin güçlenmesi açısından mücadele eden tarihsel kökleri olan bir parti.

Bir  televizyon  kanalına  RTÜK  tarafından  ağır  yaptırımların  uygulanmasını  asla  kabul etmiyoruz. Siz bağımsız biryayın organını en ağır şekilde cezalandırırsanız bu doğru değildir, doğru olmaz. Dünyaya bizde demokrasi vardır algısını yerleştiremezsiniz. Dünyaya baskıcı, otoriter yönetim olduğu anlayışın güçlendirmiş olursunuz. Zaten biz bunun böyle olduğunu biliyoruz. Türkiye’de baskıcı, otoriter rejim algısını güçlendirmiş olursunuz. Medyanın özgür olması lazım. Yandaş, havuz medyası diye kavram olmaması lazım. Demokratik ve ahlaki olarak böyle bir kavram olmaması lazım. Ama benim gördüğüm kadarıyla, sözünü ettikleri hukuk  reformu  bu  galiba.  Yasaları  beğenmedikleri  medya  organları  üzerinde  bürokratları aracılığıyla acımasızca uygulamak. Söylemek istedikleri hukuk reformu bu galiba. Türkiye’yi daha  geriye  götürmek,  demokrasimizi  törpülemek.  Bu  ülkeye  demokrasiyi  getirmeye kararlıyız. Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’ye huzuru ve demokrasiyi getirmeye kararlıyız.”

Hibya Haber Ajansı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluile Genel Merkezdeki makamında görüştü


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: