Vedubox eğitimin rotasını dijitale çevirdi

Dijital ortamda özel ders vermek isteyen öğretmenler, eğitmenler, mentorler ve koçlar ücretsiz eğitim platformu Vedubox Tutor’ı tercih ediyor.

Yayınlanma:
Vedubox eğitimin rotasını dijitale çevirdi

Dijital ortamda özel ders vermek isteyen öğretmenler, eğitmenler, mentorler ve koçlar ücretsiz eğitim platformu Vedubox Tutor’ı tercih ediyor. Platform dünya çapında 300 binden fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Eğitmenin eğitim içeriğini, materyallerini ve süresini kendi belirlediği platform yer, zaman, mesafe kısıtlamaları olmadan ders verebilme imkanı sunuyor.

Pandemi döneminde eğitim verenler online eğitim araçlarına yöneldi. Online çözümler ile eğitimin fiziksel şartlara bağlı kalınmadan her yerden gerçekleştirilebilmesi eğitimciler ile öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor. Uzaktan eğitim modelini benimseyen eğitimciler, yüz yüze eğitim olanaklarını içeren online çözüm Vedubox Tutor ile istedikleri gibi sanal sınıflar oluşturabiliyor. Eğitimciler ve öğrenciler arasında sosyal ağ görevi gören platformda yer, zaman, mesafe kısıtlamaları kalkıyor. Özel ders sistemi bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden kullanabiliyor.

 

Globalde 300 binden fazla kullanıcı

 

Online eğitim vermek isteyen öğretmenler, eğitmenler, mentorler ve koçlar için tasarlanan Vedubox Tutor sayesinde dijital ortamda canlı ve videolu eğitimlerle birlikte testler yapılabiliyor. Vedubox Tutor’da eğitim başlıkları oluşturabilmek ve video, PDF, link gibi içerikler eklemek mümkün. Ücretsiz ve çok dilde kullanılabilen bir ara yüze sahip olan sistem, tüm dünyada 300 binden fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

 

Hem zaman hem para kazandırıyor

 

Online eğitim platformunun verimliliğe katkı sağlayan özelliklerine değinen Vedubox Genel Müdürü Bilgin Yazar, “Vedubox Tutor öğrenme odaklı bir platform. Eğitim verenler eğitimin akışını belirleyebiliyor. Daha interaktif bir ders olması için içerikler arasında öğrencilere soru yöneltebildikleri sanal tahta sayesinde ders ve konuyla ilgili her notu, bilgiyi tahtaya yazarak öğrencilerin görsel açıdan da bilgilerden faydalanmasını sağlayabiliyor. Öğrenciler ise canlı olarak izledikleri veya kaçırdıkları videolu eğitimi daha sonra istedikleri kadar izleyebiliyor. Eğitim konuları paketler halinde satışa sunulabilen platformda günlük veya aylık gelir raporlaması yapılabiliyor. Eğitmenler, farklı bir e-ticaret sistemine gerek olmadan verdikleri dersler sonunda katılımcıları için başarı belgesi olarak online sertifika sunabiliyor. Vedubox Tutor sayesinde öğrenci ve eğitmenler yüz yüze özel ders eğitiminde var olan yer, zaman, mekan arama, eğitim için uygun koşullar oluşturma gibi zorluklar yerine online ortamda verimli bir eğitim süreci yaşıyor.” dedi.

 

Bir dakikada sınıf ortamı

 

Zoom ya da Google Meet kullanarak sistem içerisinde canlı dersler oluşturulabilen Vedubox Tutor, Ar-Ge çalışmaları kapsamında sürekli yeni özellikler eklenerek geliştiriliyor. Eğitim veren kişi katılımcılara sorular sorabiliyor, ödevler verebiliyor, sınav yapabiliyor. Sistem aynı zamanda HD kalitesinde interaktif canlı ders, görüşme yapma imkanı da sunuyor. Eğitmen, platformun yöneticisi olarak istediği kadar katılımcıya erişim hakkı verebiliyor. Platform üzerinden sadece bir dakikada online sınıf oluşturulup eğitim vermeye başlanabiliyor. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet