YEDEP'te bilgilendirme toplantıları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği ve Kocaeli Kent Konseyi’nin STK’lere yönelik hazırladığı YEDEP’te eğitim toplantıları başlıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği, Kocaeli Kent Konseyi’nin Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik hazırladığı Yerel Destek Programı’nın tanıtımı cumartesi günü yapıldı.

Yayınlanma:
YEDEP'te bilgilendirme toplantıları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği ve Kocaeli Kent Konseyi’nin STK’lere yönelik hazırladığı YEDEP’te eğitim toplantıları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği, Kocaeli Kent Konseyi’nin Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik hazırladığı Yerel Destek Programı’nın tanıtımı cumartesi günü yapıldı. Sivil Toplum Kuruluşlarının toplum yararına faaliyetleri teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen projede sürece uygun olarak bilgilendirme toplantıları da başlıyor.

 

100 PROJEYE 5 MİLYON TL DESTEK

Kocaeli Kent Konseyi’nin Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik hazırladığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Yerel Destek Programında çalışmalar başladı. Hafta sonunda düzenlenen tanıtım toplantısında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın tarafından 50 projeye verilecek 2 milyon TL’lik bütçe, 100 proje için 5 milyon TL’ye yükseltilmişti. Kocaelilik bilinci ve Kocaeli’nin üst kimliğini oluşturmayı hedefleyen proje kapsamında bilgilendirme toplantıları yapılacak.

 

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

Kocaeli Kent Konseyi tarafından yapılacak olan bilgilendirme toplantıları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezlerinde gerçekleştirilecek. İzmit Sivil Toplum Merkezi’ndeki toplantılar 04-08-10-15-17-22-24 Mart tarihlerinde saat 18.30’da gerçekleştirilecek. Gebze Sivil Toplum Merkezindeki toplantılar 02-09-16-23 Mart 2022 tarihlerinde saat 18.30’da yapılacak. Belirtilen günlerde merkezlerdeki salon kapasitesi sınırlı olduğu için, eğitime katılmak isteyen başvuru sahiplerinin temsilen 1 kişi görevlendirerek 0262 325 97 86 - 0262 321 76 24 telefon numarasından katılım kaydı yaptırılması gerekiyor.

 

KONU BAŞLIKLARI

Proje yazma deneyimi olmayan STK’lara Bilgilendirme Toplantıları yapmak sureti ile proje yazarken dikkat etmeleri gereken hususlarda eğitim verilecek. Kurumsal kapasitelerinin gelişmesini sağlayacak eğitim toplantıların ardından Sivil Toplum Kuruluşlarından Doğa Çevre ve Hayvan Hakları, Hemşerilik ve Kentlilik Bilinci, Kent Tanıtımı ve Turizmi, Kültür ve Sanat, İstihdam ve Eğitim, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Sosyal İçerme, Gençlik, Aile ve Kadın ile Afet Yönetimi konusunda projeler istenecek.

 

BAŞVURU SÜRECİ

Projelerini hazırlayan Sivil Toplum Kuruluşları başvurularını 1 Nisan ile 29 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Kent Konseyine yapacak. 25 Mayıs’ta başvuru sonuçları duyurulacak. 1 Haziran tarihinde ise başvurusu olumlu sonuçlanan projeler için sözleşme imzalanacak. Duyurular sivildunyakocaeli.com adresinden yapılacak. Bağımsız değerlendiriciler tarafından yapılacak puanlamayla 100 proje seçilecek. 100 projeye 30 bin TL ile 50 bin TL arasında hibe verilecek.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.