Yenidoğu Okulları'ndan 1100 Kitap Bağışı

YENİDOĞU OKULLARI, ÖĞRENCİLERİNE SOSYAL SORUMLULUK VİZYONU AŞILIYOR   ‘BİR KİTAP BİR HAYAT’ PROJESİNDE ÖĞRENCİLER ELE ELE VERDİ, ŞEHİT BATUHAN ERGİN ANADOLU LİSESİ’NE 1100 KİTAP BAĞIŞLANDI     Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV) bünyesinde hizmet veren Yenidoğu Okulları, Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi’ne ‘Bir Kitap Bir Hayat’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında 1100 kitap bağışında bulundu.

Yayınlanma:
Yenidoğu Okulları'ndan 1100 Kitap Bağışı

YENİDOĞU OKULLARI, ÖĞRENCİLERİNE SOSYAL SORUMLULUK VİZYONU AŞILIYOR

 

‘BİR KİTAP BİR HAYAT’ PROJESİNDE ÖĞRENCİLER ELE ELE VERDİ, ŞEHİT BATUHAN ERGİN ANADOLU LİSESİ’NE 1100 KİTAP BAĞIŞLANDI

 

 

Yeni Türkiye Eğitim Vakfı (YETEV) bünyesinde hizmet veren Yenidoğu Okulları, Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi’ne ‘Bir Kitap Bir Hayat’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında 1100 kitap bağışında bulundu.

 

YETEV bünyesinde faaliyet gösteren Yenidoğu Okulları’nın Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi’ne ‘Bir Kitap Bir Hayat’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında 1100 kitap bağışında bulunması paylaşım kültürünün en önemli yansıması... Bağışlanan kitaplardan oluşturulan Yenidoğu Kütüphanesi’nin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Yenidoğu Okulları Başakşehir Kampüsü’nden sorumlu lise müdürü katıldı.

 

 

ÖĞRENCİLER, AKTİF SORUMLULUK ALDI

Yenidoğu Okulları Başakşehir Kampüsü Edebiyat Öğretmeni Kadriye Alev, sosyal sorumluluk projelerinin nasıl şekillendiği hakkında şu bilgileri verdi: “Eşim; Bayram Alev, Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi’nde edebiyat öğretmeni olarak hizmet veriyor. Okulun daha önce veli bağışıyla kurulan bir kütüphanesi olsa da öğrencilerin kişisel gelişimi açısından farklı kaynaklara ihtiyaç duyuluyordu. Yenidoğu Okulları Başakşehir Kampüsü’nden Sorumlu Lise Müdürü Sebiha Tokalı ile bu süreci, eğitime katkı sağlayacak bir sosyal sorumluluk projesi olarak ele aldık. Kendi öğrencilerimizle toplantılar yaptık ve projemizin adını ‘Bir Kitap Bir Hayat’ koyduk. Projenin afişlerini de öğrencilerimiz tasarladı. ‘Kitabını Getir Kurabiyeni Götür’ etkinliği kapsamında öğrencilerimizin kitap bağışında bulunması sürecini hızlandırdık. Bu çerçevede Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi’ne edebi metinler, kültürel kitaplar ve kaynak ders kitapları olmak üzere 1100 kitap bağışında bulunduk.”


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet