Yesevi Havacılık Lisesi ‘tanınan okul’ sertifikası aldı – Basın Bülteni

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetlemelerden geçen Yesevi Havacılık Lisesi, uçak teknisyenliği eğitimindeki yetkinliğini kanıtlayarak, ‘tanınan okul’ sertifikası aldığını duyurdu.

Sadece iki devlet lisesi ve on bir yüksekokulun sahip olduğu ''Tanınan Okul Sertifikasını'' TR.147RS.014 onay kodu ile Türkiye'de ilk defa bir Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alabildi.

Her alanda ilklere imza atan Yesevi Havacılık Lisesi aynı zamanda 2021 yılı Türkiye'nin en başarılı Havacılık Okulu seçildi.

SHY-147 Kapsamında Tanınan Okul Statüsü kazanmış Yesevi Eğitim Kurumu; kalifiye personel yetiştirme, teorik ve pratik modül sınavı yapma konularında yetkilendirildi.

SHT-66 Talimatı AMC 66.A.30(a)’da “Kalifiye personel; mekanik olarak çalışacak personel için motor, makine, mekatronik, vb., aviyonik olarak çalışacak personel için ise elektrik veya elektronik cihazların imalat, tamir, bakım, servis, kontrol veya revizyonlarını kapsayan ve Genel Müdürlük tarafından kabul edilen bir eğitim sürecini başarı ile tamamlamış kişidir. Söz konusu eğitim alet ve ölçüm cihazlarının kullanımını da içermelidir.” şeklinde tanımlanmıştır.

5 YIL OLAN BAKIM DENEYİM SÜRESİ 2 YILA İNDİ

Yesevi Eğitim Kurumu Yön. Kur. Başk. Sn. Ali Kodalak, Tanınan Okul'da eğitim görmenin avantajlarını şöyle sıraladı:

Tanınan Okul statüsü programımızı başarıyla tamamlayan öğrencilerimize lise diplomasına ek olarak ''Tanınan okul mezuniyet diploması'' verilmektedir. Böylelikle okulumuzun kredilendirme avantajına ek olarak, A1 kategorisindeki tüm modüllerden muafiyet sağlanacaktır.Ayrıca, SHT-66 IR 66.A.30 maddesi kapsamında normalde 5yıl olan bakım deneyim süresi 2 yıla inmektedir.

Yesevi MTAL Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına ek 240saat teorik, 280saat pratik eğitim vererek geleceğin uçak teknisyenlerinin yetiştirilmesi konusunda bünyesindeki Uçak Mühendisleri, Uçak Teknisyenleri, Elektrik Elektronik Mühendisleri ve tecrübeli eğitim kadrosu ile havacılık sektörüne yön vermektedir.

Yesevi Havacılık, atölyelerindeki faal uçak, piston ve jet motorları, simülatörleri, teknolojik eğitim setleri ve ekipmanları ile tam donanımlı hangarında pratik eğitim vermektedir.

Akıllı ulaşım alanında Teknofest Türkiye 1'inciliği, Tübitak İHA çalışmaları, İha-1 ticari pilot eğitimi ile gençlere havacılığı sevdirerek öğreten Yesevi, tanınan okul olarak da öğrencilerin tercih nedeni olmaya devam ediyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 107 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: