Yılın İlk Ayında 4.700 Noktada Denetim

Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, 2022 yılının ilk ayında 4 bin 700 noktada denetim gerçekleştirdi.

Yayınlanma:
Yılın İlk Ayında 4.700 Noktada Denetim

Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, 2022 yılının ilk ayında 4 bin 700 noktada denetim gerçekleştirdi. Vatandaşlardan gelen talep ve şikayetlere de anında müdahale eden Çankaya Zabıtası, esnafı koruyucu haberli denetim uygulamasını da sürdürüyor. Zabıta ekipleri denetimin yanı sıra esnafın sorunlarına yönelik çözüm odaklı da hareket ediyor.  

 

Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede bulunan işletmelerde hem halk sağlığını koruyucu hem de işletmecileri gözeten denetimlerini sürdürüyor.  

Şeffaf çalışma ve işyerlerinin kurallara uygun faaliyet göstermesi konusunda titiz davranan Çankaya Zabıtası, işletmelerin vergi levhalarının ve ruhsatlarının yanı sıra imalathanelerin ve hizmet işletmelerinin temizliğini denetliyor. Ekipler, evrakı eksik ve hijyen kurallarına uymayan işletmelere idari yaptırım uyguluyor. Çankaya Zabıtası, sıhhi, gayri sıhhi, lokanta, eğlence yerleri, berber, fırın, kuaför ve güzellik salonu, market, kasap, bakkal gibi birçok işletmede sıkı denetim uyguladı. Ocak ayında 4 bin 700 noktada denetim yapan ekipler, vatandaşlardan gelen gürültü, seyyar, inşaat gibi toplam 1.252 şikayeti de işleme aldı.  

 

“SİZİ DENETLEMEYE DEĞİL DİNLEMEYE GELDİK”  

Çankaya Belediyesi Zabıtasının hayata geçirdiği “Haberli Denetim” uygulaması ile ruhsatsız faaliyet gösteren işyerlerine tutulan tutanak sayısı da azaldı. Uygulama, esnafın işlemlerini tamamlaması açısından koruyucu olmakla beraber karşılıklı iyi niyet ile toplum refahı ve sağlığı da korunmuş oluyor.  

Pandemi koşulları nedeniyle zorluk yaşayan bölge esnafına destek olmayı sürdüren Çankaya Belediyesi, oluşturduğu zabıta ekipleriyle ilçe esnafını ziyaret ederek, sorunlarını ve isteklerini dinlemeye devam ediyor. "Sizleri denetlemeye değil, dinlemeye geldik" diyerek esnafın kapısını çalan Çankaya Zabıtası, esnafın isteklerini alıyor, gerektiğinde Büyükşehir Belediyesiyle de koordineli olarak sorunlara yerinde ve hızlı çözüm üretiyor. 

 

SORUNLARA BİRLİKTE ÇÖZÜM 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, halk sağlığını tehdit eden, haksız rekabet ortamı yaratan her türlü faaliyetin karşısında olduklarını kaydederek, “Vatandaşlarımızdan gelen şikayetler zabıta ekiplerimiz tarafından değerlendirilerek gerekli işlem ve uyarılar yapılıyor. Halkımızın sağlığı ve huzuru her şeyden önce geliyor. Ayrıca Zabıtamız, özellikle bu zor dönemde sadece denetim için değil, esnafın derdini dinleyen, sorunlarını çözen bir anlayışla da hareket ediyor. Halk sağlığını gözettiğimiz ölçüde esnafımızı da düşünüyoruz. Ekonomik ve sosyal yaşamda tüketiciyi ve üreticiyi bir bütün olarak düşünüyor, her iki tarafı da korumaya yönelik çalışıyoruz” diye konuştu.  

Çankayalılar, 444 06 01 ve 230 75 51 numaralı telefonlardan başvurarak, Çankaya Zabıtasına şikayet ve taleplerini bildirebiliyorlar. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet