Tatilciler için kötü haber! Alanya, Ruslar için en güvensiz tatil noktası

Türkiye, 2023 yazında Rus tatilciler için en fazla sigorta olayının yaşandığı destinasyon olarak öne çıkıyor. Alanya, başvuruların yüzde 34'ünü alarak Türkiye'nin en riskli bölgesi olarak dikkat çekiyor.

Yayınlanma:
Tatilciler için kötü haber! Alanya, Ruslar için en güvensiz tatil noktası

Rusya’da faaliyet gösteren VSK Sigorta Evi analistlerine göre Türkiye, Rusların tatilleri için geleneksel olarak en güvensiz destinasyon olmaya devam ederken, 2023 yazında da en fazla sayıda sigortalı olay burada meydana geldi.

GazetemRu’da yer alan habere göre, 2023 yazında yurtdışına seyahat eden Rusların sigorta ödemelerine ilişkin talep sayısı yüzde 14 oranında arttı. Aynı zamanda, bu yıl seyahat edilen coğrafya yüzde 36 oranında azaldı.

Türkiye, turistler için en tehlikeli ülkeler sıralamasında liderliğini korurken (olayların yüzde 44’ü), Mısır ikinci sırada (yüzde 33), Abhazya ise üçüncü sırada (yüzde 7) yer alıyor. VSK’ye en az başvuru Azerbaycan, Özbekistan, Ermenistan, Belarus ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) seyahat edenlerden geldi.

Türkiye’de bu yıl olay sayısında liderler Alanya (başvuruların yüzde 34’ü) ve Kemer (yüzde 24) olurken, Ruslar arasında popüler olan şehirlerden en güvenli tatil yeri Antalya oldu (şikayetler yüzde 5’den az).

Bu yıl seyahat sırasında tıbbi yardım almanın en yaygın nedenleri yüzde 26 ile gastrointestinal sorunlar (ishal, bulantı, kusma, bağırsak enfeksiyonları, akut gastroenterit), yüzde 8 ile orta kulak iltihabı ve yüzde 7,8 ile kırıklar dahil yaralanmalar oldu.

Bu yıl, kırıklarda Mısır lider olurken (bu tür vakaların yüzde 59’u), Türkiye aynı zamanda hayvan ve böcek ısırıkları ile denizanası yanıklarında da lider oldu (vakaların yüzde 59’u).

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet