ALTSO’NUN GELENEKSEL İSTİŞARE TOPLANTILARINA YOĞUN İLGİ

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, 6 yıldır meslek komiteleriyle gerçekleştirdikleri kahvaltılı istişare toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. ALTSO üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan...

Yayınlanma:
ALTSO’NUN GELENEKSEL İSTİŞARE TOPLANTILARINA YOĞUN İLGİ

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, 6 yıldır meslek komiteleriyle gerçekleştirdikleri kahvaltılı istişare toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. ALTSO üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Başkan Şahin, “Üyelerimizden aldığımız güçle projelerimize devam ediyoruz” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası(ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, her yıl 24 meslek grubuyla gerçekleştirilen kahvaltılı istişare toplantılarına devam ediyor. Başkan Şahin, 18 Ocak 2020 Cumartesi günü de Banana Otel’de üyelerle bir araya gelerek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana üyelerimizle fikir alışverişinde bulunmak, onların sorunlarını dinlemek için istişare toplantıları düzenliyoruz. Üyelerimizden aldığımız güçle, elimizden geldiğinde Alanya’mız yararına projeler üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Mahmutlar Mahallesi’ne noteri kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Şahin, “Şimdi sırada Konaklı Mahallemiz var. Oraya da en kısa sürede noteri getireceğiz” dedi.

İnşaat sektörüne de değinen Başkan Şahin, “Bu sektörün sorunlarını yakından biliyor, takip ediyor ve çözüm üretiyoruz. Yeri geldi Tapu Dairesine eleman desteği verdik, yeri geldi beton fiyatlarındaki haksızlığı giderdik, yeri geldi inşaat ustalarının sertifika sorunlarını çözdük, yeri geldi Göç İdaresi Ofisi’ni Alanya’mıza kazandırdık ve şimdi de Mahmutlar Mahallemize verdiğimiz noter sözünü yerine getirdik.
ALTSO olarak kurum müdürleriyle işbirliği içerisinde çalıştıklarını da ifade eden Başkan Şahin, “Oda olarak kurumlarla işbirliği içerisindeyiz. Zaman zaman üyelerimizin talepleri oluyor ve bu talepleri kanuni çerçevede karşılayabilmek adına değerli müdürlerimiz ile temasa geçiyoruz. Bu toplantılarda da müdürlerimiz ile üyelerimizi bir araya getirmeye özen gösteriyoruz. Bu sayede çok daha sağlıklı bilgilendirme yapma imkânı yakalıyoruz” dedi.

Geçmiş dönem gerçekleştirdikleri projelerden değil yeni dönemde yapacakları çalışmalardan söz eden Başkan Şahin, “Göreve geldiğimiz 2013’den sonra üyelerimizden çok büyük güvenoyu alarak çok büyük farkla yine göreve geldik. Bize bu teveccühte bulunan üyelerimiz de çok iyi biliyor ki biz sorunları biliyoruz. Alanya’nın marka değerini arttıracak projeler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Üyelerimizin güvenine layık olacağız” dedi.

Başkan Şahin, “İlk dönemimizde göreve gelir gelmez üyelerimizle görüş alışverişinde bulunmaya başladık. Zaten her ay bir kez komite toplantısı oluyor. Orada üyelerimizin sorunlarını komite üyelerimiz dile getiriyor. Bunun yanında ise yılda bir kez her meslek grubumuzla kahvaltılı istişare toplantısında bir araya gelip, onların sorunlarını dinliyoruz. Ayrıca bütün üyelerimizin katıldığı iftar organizasyonuyla bir araya geliyoruz. Üyelerimizi bugüne kadar unutmadık. Bundan sonra da unutmayacağız” dedi.

ALTSO Yönetim Kurulu faaliyetlerini de üyelerle paylaşan Başkan Şahin, KOSGEB destekli yurt dışı iş gezileri, eğitim çalışmaları, tarım, yükseköğrenim çalışmaları ve önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek projeler konusunda da katılımcıları bilgilendirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet