Bir Ayda 40 Bin Genç Kadın Udemy Eğitimlerinden Faydalandı

Ayrıca genç kadınların yeni beceriler edinmelerine katkı sağlayacak Udemy eğitimlerinden ise 40 bin kişi faydalandı. Udemy eğitimlerine özel indirimle erişim imkânı projenin web sitesinde devam ediyor. 

 

ElidorToplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve online eğitim platformu Udemy iş birliğiyle hayata geçirdiği “Kendi Yolumuzda” projesiyle genç kadınların hayallerine ulaşmalarını eğitimle destekleyerek güçlenmelerine katkı sağlamaya devam ediyor. Proje kapsamında 200 genç kadına üniversite hayatları boyunca burs desteği verecek olan “Elidor & TOG Kendi Yolumuzda Burs Fonu”na başvurular tamamlandı ve bursiyerler belirlendi. Udemy üzerinden özel indirimli erişim imkânı verilen ve genç kadınların yeni beceriler edinmelerini sağlayacak eğitimlerinden ise yalnızca bir ayda 40 bin genç kadın faydalandı. Udemy’den genç kadınlar için özel olarak seçilen eğitimlere erişim imkânı projenin web sitesinde devam ediyor. 

 

Elidor binlerce genç kadının hayallerini eğitimle destekliyor

 

Türkiye çapında yapılan araştırmaya*göre her 10 genç kadından 6’sıhayallerine giden yolda önünde engeller olduğunu düşünüyor. Genç kadınların engel olarak gördüğü konuların başında ise toplumdan yeterince destek görememek, hayallerine ortak olunmaması ve kadınlara yönelik sınırlayıcı beklentiler yer alıyor. Genç kadınların yüzde 44’ügeleceğini şekillendirmek için duygusal desteğe ihtiyaç duyduğunu ancak toplumsal önyargıların cesaretini kırdığını söylüyor. Yüzde 41’imaddi imkansızlıklar sebebiyle hayalini kurduğu alanda üniversite eğitimi alamadığını ifade ederken her 3 genç kadından 1’iilerlemek istediği alanda kendini geliştirmek için ihtiyaç duyduğu bilgiye sahip olmadığını belirtiyor. Genç kadınların yüzde 42’si geleceklerini şekillendirirken bir yol göstericinin eksikliğini hissediyor; yüzde 29’u geleceği için nasıl bir yol çizmesi gerektiğini bilmiyor. Ancak genç kadınlar engellere rağmen geleceklerine dair hayaller kurmaya devam ediyor ve sınırlayıcı beklentileri kabul etmiyor. 

 

Genç kadınların hayallerine giden yolda engel olarak gördüğü bu konularda değer yaratmak için “Kendi Yolumuzda” projesini hayata geçiren Elidor, proje ile binlerce genç kadına yol arkadaşı olmayı hedefliyor. Proje kapsamında burs desteği ve online eğitim içeriklerinin yanı sıra gelecekleri için yol haritalarını çizmek isteyen genç kadınlar için ücretsiz bir kişisel gelişim programı da hazırlanıyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW) tarafından hazırlanan program, ilerleyen günlerde projenin web sitesinde genç kadınlarla buluşacak.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 129 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber