Covid-19 Döneminde İşsiz Gençler Çoğaldı !

İngiltere çoğalan genç işsiz rakamlarını düşürmek için çözüm arıyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen raporlara göre; Covid-19 salgından bu yana İngiltere’de genç işsizlik oranı yükselişe geçti. İşsizlikle ilgili yardım talep eden 16-24 yaş arası kişi sayısı, Mart ve Aralık 2020 arasında 20.580’den 48.020’ye yükseldi. İngiltere’nin doğusunda genç işsizlik yüzde 133 artış gösterdi.

İŞSİZE VE İŞVERENE DESTEK

İngiltere hükümeti, 2021-22 akademik yılı için İngiltere’deki stajyerliklerin genişletilmesi adına 126 milyon sterlinlik bir bütçe açıkladı ve 43.000 civarında stajyerin işe yerleşmesini sağladı. Bu destekle, eğitim görmeyen 16 ila 24 yaş arası çocuklar yüksek kaliteli işe yerleştirilecek ve eğitimleri finanse edecek. 1 Nisan’dan 30 Eylül’e kadar yeni çırak kiralayan işverenler ise, yeni işe alınan her bir kişi başına 3.000 euro alacak. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler: 20 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Alanya Haber