Jandarma Teşkilatının 182’nci Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Ersin YAZICI Jandarma Teşkilatının 182’nci Kuruluş Yıldönümü MesajıKurulduğu 1839 yılından bugüne kadar, yurdumuzun dört bir yanında, huzur ve güvenliğimiz için fedakârca ve kahramanca mücadele eden, yüksek ruh ve şuurla...

Yayınlanma:
Jandarma Teşkilatının 182’nci Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Ersin YAZICI Jandarma Teşkilatının 182’nci Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Kurulduğu 1839 yılından bugüne kadar, yurdumuzun dört bir yanında, huzur ve güvenliğimiz için fedakârca ve kahramanca mücadele eden, yüksek ruh ve şuurla görev yapan, birliğimizi, istikrarımızı ve güvenliğimizi hedef alan her türlü saldırıya karşı üstün bir çaba ortaya koyan Jandarma Teşkilatımızın 182’nci kuruluş yıl dönümünü içtenlikle kutluyorum.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle; ‘her zaman yurt, ulus ve Cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı; tevazu, fedakârlık ve feragat örneği bir kanun ordusu’ olan Jandarma Teşkilatı; milletimizin emniyeti için çalışarak şerefli bir görevi ifa etmekte, çağın gereklerine uygun teknolojik altyapısı, eğitimli kadrosu ve bir asrı aşan tecrübesiyle suç ve suçlularla mücadele konusunda çok önemli başarılar elde etmektedir.

Köklü geçmişinden gelen şuurla görev yapan Jandarma Teşkilatımız, suç ve suçlu ile mücadelede gösterdiği üstün başarının yanında sosyo-kültürel hizmetlerle de halk ile devlet arasında önemli bir köprü görevi görmüştür. Pandemi sürecinde de vatandaşlarımıza karşı fedakâr, hoşgörülü ve yardımsever yüzüyle yüce milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuşlardır. Bugün olduğu gibi gelecekte de aynı bilinçle ve kararlılıkla başarılarının artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarını, kuruluşundan bugüne kadar ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması hususunda, her şartta ve koşulda, mesai mefhumu gözetmeksizin hayatlarını feda etme uğruna ortaya koydukları cesur, kararlı ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 182’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor, mukaddes vatan toprakları ve al bayrağımız uğruna canlarını feda ederek şehit olan kahraman askerlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarımıza sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.

Ersin YAZICI

Antalya Valisi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet