Kaleiçi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Vali Münir Karaloğlu başkanlığında Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.Toplantıya Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya İl Emniyet Müdür...

Yayınlanma:
Kaleiçi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Vali Münir Karaloğlu başkanlığında Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya İl Emniyet Müdür Vekili Ramazan Ahmet Taşır, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal kurumların il müdürleri, ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Münir Karaloğlu, “Hepinizin bildiği gibi daha önceki toplantılarımızda Kaleiçi’nin tertibi, düzeni, trafiği, girişi, çıkışı, güvenliği ile ilgili çeşitli kararlar almıştık.Bugün desüreç içinde aldığımız kararlarveuygulamalardaki aksaklıklarla ilgili değerlendirmelerde bulunup, alternatif çözümler ürettik.”dedi.

Toplantının Amacının Kaleiçi’ni daha düzenli, daha tertipli, daha huzurlu, bir mekana dönüştürmek olduğunu hatırlatan vali Karaloğlu, Bu kapsamda tüm yetkililerle iş birliği halinde Kaleiçi’nde hem huzur, düzen ve tertibin sağlanması hem de Kaleiçi’ni daha çok aileler ile yerli ve yabancı misafirin ziyaret ettiği bir mekana dönüştürmeyi planladıklarını ifade etti.

Kaleiçi’nin insanların içerisinde yaşadığı dünya üzerinde ender yerlerden birisi olduğun belirten Vali Münir Karaloğlu, Kaleiçi’nin tarihi ve kültürel değerleriyle korunup Kaleiçi’ndeki hayatın tüm değerleriyle canlandırılmasını arzuladıklarını vurguladı.

Kaleiçi’nin Antalya turizmine katkısının arttırılması adına emeği geçenlere kutlayan Vali Karaloğlu basın mensuplarına da gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet