Pakistanlı Heyetten Vali Karaloğlu’na Ziyaret

Vali Münir Karaloğlu Pakistan'ın Gilgit - Baltistan Eyaleti Meclis Başkan Yardımcısı Zafarullah Khan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.Vali Münir Karaloğlu 165 ülkeden temsilcilerin katıldığı 2. Hestourex Dünya Sağlık,...

Yayınlanma:
Pakistanlı Heyetten Vali Karaloğlu’na Ziyaret

Vali Münir Karaloğlu Pakistan'ın Gilgit - Baltistan Eyaleti Meclis Başkan Yardımcısı Zafarullah Khan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Vali Münir Karaloğlu 165 ülkeden temsilcilerin katıldığı 2. Hestourex Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongresi ve Fuarı için Antalya’ya gelen Pakistan'ın Gilgit - Baltistan Eyaleti Meclis Başkan Yardımcısı Zafarullah Khan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Meclis Başkan Yardımcısı Zafarullah Khan ve beraberindeki heyetin ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, Zafarullah Khan ile iki ülke arasındaki ilişkilerin nasıl geliştirilebileceğine dair karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

ANTALYA TURİZMDE BİR MARKA

Antalya’nın turizmde bir marka olduğunu ifade eden Vali Münir Karaloğlu, Zafarullah Khan’a iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin arttırılması ve sosyal, kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi adına neler yapılabileceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

FUARLAR VE KONGRELER ÇOK ÖNEMLİ

Görüşmede iki ülke halkının tarihi, kültürel ve dini yakınlıklarının olduğunu belirten Karaloğlu, Türkiye ve Pakistan arasında gelişen siyasi ve iktisadi ilişkilerin yanı sıra iki ülke halkının yakınlaştırılması adına da Hestourex gibi düzenlenecek fuarlar ve kongreler ile seyahat acentalarının çalışmalarının arttırılması gerektiğini vurguladı.

İki ülke arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin konuşulduğu görüşmede Pakistan'ın Gilgit - Baltistan Eyaleti Meclis Başkan Yardımcısı Zafarullah Khan Vali Münir Karaloğlu’na kabulünden dolayı teşekkür edip Karaloğlu’nu eyaletlerine davet etti.

Vali Münir Karaloğlu Zafarullah Khan ve beraberindeki heyete Antalya’nın su altındaki zenginliklerini anlatan “Su Altı Cenneti Antalya” kitabını hediye etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet