Pandeminin Gölgesinde Tatil Planları

Türkiye pandemide bir yılı geride bırakırken, bahar aylarının da gelmesiyle tatil planları yapılmaya başlandı. Adaylarla işvereni bir araya getiren bir uygulamanın yaptığı ankete göre; çalışanların yüzde 90’ı bir tatile...

Yayınlanma:
Pandeminin Gölgesinde Tatil Planları

Türkiye pandemide bir yılı geride bırakırken, bahar aylarının da gelmesiyle tatil planları yapılmaya başlandı. Adaylarla işvereni bir araya getiren bir uygulamanın yaptığı ankete göre; çalışanların yüzde 90’ı bir tatile ihtiyacı olduğunu söylerken, ankete katılanların yüzde 61’i bu yaz bir tatil planı yapacağını belirtiyor.

“NE GEREKİRSE YAPARIZ”
Ankete katılan kişilerin yüzde 68’i ise tatile gidebilmek için talep edilebilecek aşı, test, ekstra belgeler gibi istenilen her şeyi yapabileceğini söyledi. Katılımcıların yüzde 72’si bu yaz turizm sektörünün canlanacağını düşündüğünü söylerken, yüzde 80’i ise turizmde istihdam oranının artması gerektiğini dile getirdi.

TURİZM, PANDEMİDEN ÇOK ETKİLENDİ
Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında turizm geldi. Dolayısıyla bu sektörde çalışanlar da durumdan etkilendi ve birçok çalışan işsizlikle karşı karşıya kaldı. Ankete katılanların yüzde 72’si bu yaz turizmin canlanacağını düşündüğünü söylerken, katılımcıların yüzde 81’i pandemide turizm sektöründe istihdam oranının azaldığını belirtti. Ankete katılanların yüzde 80’i ise turizmde istihdam oranının artması gerektiğini ifade etti. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.