TAŞPINAR: “ODAMIZ TALEP ETTİ, KREDİ ÇIKTI”

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ocak ayı olağan meclis toplantısı 21 Ocak 2020 Salı günü gerçekleştirildi. Toplantıda ALTSO Başkan Yardımcısı Fatma Taşpınar gerçekleşen Yönetim Kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini...

Yayınlanma:
TAŞPINAR: “ODAMIZ TALEP ETTİ, KREDİ ÇIKTI”

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ocak ayı olağan meclis toplantısı 21 Ocak 2020 Salı günü gerçekleştirildi. Toplantıda ALTSO Başkan Yardımcısı Fatma Taşpınar gerçekleşen Yönetim Kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi.

İSTİHDAM ODAKLI İŞLETME KREDİSİ

ALTSO tarafından bir süredir çıkması için çaba gösterilen istihdam odaklı işletme kredisinin 13 Ocak’ta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandığına vurgu yapan Taşpınar, “Başkanımız Mehmet Şahin bu konuda ilgili iş insanlarını bilgilendiren açıklamasını yaptı. Kredi, turizm ve tarım gibi Alanya’mızın lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörüne de çok yarar sağlayacaktır. Şimdilik devlet bankalarından başvurular alınıyor ama özel bankaların da bu konuda adım atmalarını temenni ediyoruz” dedi.

Taşımalı eğitim gerçekleştirilen okullara yapılan eşofman desteğinden de bahseden Taşpınar, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gelen öğrenci yardımlarına, ALTSO’dan da katkı yaparak Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin er tarafından tespit edilen ve taşımalı eğitim yapılan üç okulda toplam 800 öğrenciye ulaştırdık. Alanya’mızın üyelerimizin sorunları, talepleri gibi konular dışında bu tarz sosyal projelerde de yer almak bizleri ayrıca gururlandırıyor. Geleceğimizin emanetçisi çocuklarımızın gözlerindeki o sevinci görmek gerçekten paha biçilemez bir duygu” diye konuştu.

TAŞPINAR: “MUHTARLAR NOTER TALEBİNİ YENİLEDİ”

Mahmutlar Mahallesi’ne kurulacak olan noter müjdesini iş insanlarıyla paylaştıklarına vurgu yapan Taşpınar, “Odamızın girişimleri sonucunda 18 Aralık 2019 günü Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen yazı ile resmiyet kazanmıştı. Başkanımız Mehmet Şahin, konuyla ilgili süreci çok başarılı biçimde yönetti. Kendisine buradan teşekkür ediyoruz. Bizler de bu gelişmeden sonra ALTSO olarak Mahmutlar Mahallesi’nde bölgede faaliyet gösteren üyelerimiz ile bir araya gelmiş ve kendileriyle bu müjdeli haberi paylaşmıştık. Bu gelişmelerden sonra Alanya’mızın batı bölgesinde yer alan 27 mahalleyi temsilen Konaklı, Okurcalar, Türkler, Payallar ve Karamanlar Mahalle muhtarları 14 Ocak günü başkanımıza bir ziyaret gerçekleştirerek, hem Mahmutlar Mahallesi’ne kazandırılan noter için teşekkür ettiler hem de Konaklı Mahallesi’ne de noter açılması yönündeki taleplerini yenilediler” dedi.

Taşpınar ayrıca, komite toplantıları, geleneksel kahvaltılı istişare toplantıları ve ALTSO’ya gerçekleştirilen ziyaretler hakkında da meclis üyelerini bilgilendirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet