Üretici ve Tüketici Arasında Köprü Görevi Görecek

Vali Yazıcı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden olan ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Market’inin 355. şubesinin açılışını gerçekleştirdi.Türkiye Tarım Kredi...

Yayınlanma:
Üretici ve Tüketici Arasında Köprü Görevi Görecek

Vali Yazıcı, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden olan ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Market’inin 355. şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraklerinden Tarım Kredi Pazarlama ve Marketçilik A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Market’inin 355. Şubesi Antalya’da törenle açıldı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Market’in Antalya’daki ilk şubesi olan marketin açılışını Vali Ersin Yazıcı gerçekleştirdi. Törene Vali Yazıcı’nın yanı sıra Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ve protokol üyeleri katıldı.

Türkiye'nin En Önemli Çiftçi Kuruluşu

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’nin ülkemizin en önemli çiftçi kuruluşu olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Güzel bir açılış için bugün buradayız. Üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi gören Tarım Kredi Kooperatif Marketler zincirinin Antalya’daki ilk mağazasının açılışını gerçekleştirdik. Benim gibi köyde yetişmiş insanlar için Tarım Kredi Kooperatifi çok şey ifade etmekte. Tarım Kredi Kooperatifi, çiftçilerimize sağladığı imkânlarla gelişmelerine ve büyümelerine katkı sağlayan önemli bir teşkilat. Türkiye'nin en önemli çiftçi kuruluşudur. Gübreden tutunda birçok tarım aletlerine kadar çiftçimizin yanında olan bir kurum.” dedi.

Fiyat İstikrarını Koruyacak

Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Market’in üreticiyle tüketici arasında köprü vazifesi kurması açısından önemli olduğunun altını çizen Vali Yazıcı; “Açılışını gerçekleştirdiğimiz marketler üreticiyle tüketici arasında adeta bir köprü görevi görecek. Türkiye Tarım Kredi Kooperatif’i tarafından kurulan marketler piyasadaki fiyat istikrarını koruyacak. Bu tür marketler, piyasa için bir denge unsuru olacak ve rekabeti getirerek tüketicimize daha kaliteli ve fiyat yönünden uygun ürünlerin tüketiciyle buluşmasını sağlayacak. Antalya’mızda ilkinin açılışını bugün gerçekleştirmekteyiz. Bundan sonrada devamı gelecek inşallah. Biz Tarım Kredi Kooperatif’ini her daim en büyük çiftçi kuruluşu ve çiftçilerin her daim yanında bir teşkilat olarak gördük. Çiftçimizin modernize olması gelişmesi için yıllarca birçok desteklemeler yaptılar. İnşallah bu market sektöründe de önemli işler yapacaklar. Piyasadaki anormal fiyat hareketlerini bu zincir marketlerin engelleyeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

355. Mağaza Hayırlı Olsun

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, açılışta yaptığı konuşmada 355’nci mağazanın hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Bugün burada 355. mağazamızı açıyoruz. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bir çiftçi kuruluşudur. 17 Bölge Birliği, 1618 kooperatifi, yaklaşık 25 iştiraki ile çiftçimizin hizmetinde olan bir kooperatif yapılanmasıdır. Tüm dünya örneklerinde olduğu gibi Türkiye’de de Tarım Kredi Kooperatifleri bir elini çiftçiye uzatırken, diğer taraftan da tüketicinin yanında yer alıyor. Üretici ile tüketici arasında köprü olma noktasında yapılanmasını hızlı bir şekilde geliştirerek dönüştürüyor.” dedi.

Açılışın ardından marketi gezerek satışı yapılan bakliyat, un, şeker ve diğer gıda ürünleri hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, ülkemizin çeşitli bölgelerinde üretimi yapılan yerli ürünlerin Tarım Kredi Market aracılığıyla kaliteli, doğal ve uygun fiyata vatandaşa ulaştırılmasının önemli olduğunu belirterek marketin hayırlı olması temennisinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet